| anelise09 a întrebat:

Daca un baiat te place si tu il urasti cum faci sa scapi de el?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Pur si simplu! ii spui in fata, ma incomodezi cu prezenta ta asa ca te rog nu mai insista daca nu sti sa imi respecti decizia...

12 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Anelise09, ai grija ce faci, daca te iubeste, daca e obsedat de tine, poarta-te cu tact, cu calm, inteligent pentru ca poate deveni violent, s-au vazut cazuri grave care s-au terminat tragic. Atentie ce faci...

| Paula a răspuns:

Ignoral...

| afrodita17 a răspuns:

Daca nu vrea sa inteleaga ca nu il vrei in preajma ta...recurgi la salbaticie.de aici va veti uri reciproc.asadar,ai sanse mari daca:
-te apuci sa il faci sa se simta inferior, prin orice fel (haine murdare, fata de spate, inteligenta redusa)
-pur si simplu il ignori
-iti convingi un prieten sa il zguduie putin
...mentionez ca aceste metode sunt f.practicabile in secolul nostru, iar cei care vor avea de comentat la raspunsul meu, sa se gandeasca inainte si la faptul ca toti ne-am gandit macar o data la asa ceva...
.ps:urmareste-mi instructiunile doar daca vrei sa scapi sigur de el...winking

| meioana a răspuns:

Pur si simplu ii spui dar un mod politicoshappy

| miry a răspuns:

Il ignori si o sa isi dea singur seama, daca nu merge asa spune-i pur si simplu

| nicky a răspuns:

Il ignori.

| sabina a răspuns:

Il ignori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Anelise,
Nu trebuie sa urasti un baiat, nu trebuie sa urasti pe nimeni! Daca nu iti place de cineva spune-i ca vrei sa fii lasata in pace. Arata-i ca esti indiferenta, eventual ca o masura drastica poti sa nu-i mai raspunzi la salut sau sa-l eviti. Poate asa isi va da seama ca nu va reprezenta nimic pentru tine.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii zici sa te lase in pace ca tie nu iti place de el big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dai de inteles ca el pentru tine nu poate fi mai mult de un amic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da dar mie imi placea de el dar acum lui i place de o colega de-a mea si acum cu mine vb urat si ...etc...

| anelise09 explică:

Va multumesc pentru sugestii maine le voi aplica pe toate!