| Miruna0909 a întrebat:

Dacă un coleg cu care am vorbit multicel și care m-a placut la inceputul liceului in clasa a 9 a, este posibil sa ma mai placă si dupa 2 ani (clasa a 11 a)? De obicei sentimentele dispar de tot sau pot aparea din nou?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca poate sa te mai placa, insa depinde ce intelegi prin sintagma "a placea"
Daca e vorba de dragoste atunci cu siguranta nu este cazul dupa atata timp, mai ales ca voi nu ati avut o relatie de lunga durata mai mult ati vorbit adica conversat (asta reiese)

daca este vorba ca cineva sa aiba o afinitate fata de alta persoana, sa simpatizeze o persoana atunci DA, aceasta poata sa tina si o viata
O sa vin si cu exemple am 2 femei in viata mea care desi numai am legatura cu ele in mod direct ne placem reciproc, una este o colega din liceu cu care imi place sa conversez si sa ne vedem ocazional la o togara, amical, alta este o fost amica din trecutul meu care este maritata, si gaseste in mine ce nu gaseste la sotul ei, eu vad ca o amicitie faza asta.
Eu am pe cineva la randul meu, deci nu e vorba de inselat caci eu nu insel,

Am dat exemplele de mai sus, pentru a arata ca este vorba de persoane care se plac, dar care nu se iubesc neaparat in modul acela de iubire!

De asta zic, este de mai multe feluri "a iti placea" de cineva!

daca vrei strict dragoste si iubire, eu zic cat esti inca tanara, nu iti pierde timpul cu trecutul sau mai ales nu pune accent pe asta, adica nu face un scop din a pierde timpul dupa cineva care candva te-a iubit sau tu l-ai iubit! Pentru ca oamenii sunt schimbatori, sentimentele unora azi sunt iar maine dispar, trebuie sa ai un psihic de fier altfel suferi mult in viata, de ce? pentru ca nu toti oamenii sunt sensibili, sufletisti sau buni!

| dullcat a răspuns:

Este posibil, dar afli la sigur doar intrebandu-l pe el.Eu am avut prietene cu acelasi crush si de 2-4 ani.Noroc ca s-a terminat liceul si au intalnit alti baieti. laughing

| Hyperion7 a răspuns:

De ce nu mergi pur și simplu înainte?