| xDivineAngel a întrebat:

Daca viata e atat de scurta, de ce facem atat de multe lucruri care nu ne plac si nu facem atat de multe lucruri care ne plac?big grin

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Lucrurile care nu ne plac,le facem pentru ceilalti,cei apropiati,in viata ta nu trebuie sa fii egoist,sa te gandesti dooar la tine,ci si la ceilalti,la fericirea celorlalti, asta ne face pe noi fericiti, faptul ca ii putem face pe ceilalti sa zambeasca.Si de ce nu facem lucrurile care ne plac? Pentru ca nu suntem in stare,nu avem destul curaj,sau, nu ne permitem, ma refer si la bani happy

1 răspuns:
| HarryJames a răspuns:

Toata viata, traim ca si cum n-am muri niciodata si murim ca si cand n-am fi trait vreodata. Multi cred ca si-au trait viata, dar abia si-au inceput-o, dar putini isi aduc aminte sa simta cu adevarat binecuvantarea de a fii viu, de a te putea bucura de razele soarelui, de a le face celor din jur viata mai frumoasa cu fiecare zi, caci ei sunt singurii care vor muri stiind ca si-au indeplinit scopul pe Pamant si ca s-au bucurat de viata; noi ceilalti vom trece prin viata cum trec norii pe cer; nu vom lasa nici o amintire, urma sau semn, dar va fi mereu cineva care va lasa inca ceva mostenire generatiilor ce vor veni si ne vor inlocui; asa cum apa unui rau trece si nu se opreste niciodata, vom pleca si noi din acest loc caruia ii spunem,,acasa" si ne vom uita cu regret pe Pamant, de acolo, din Rai, gandindu-ne cat de multe puteam face daca nu vroiam mereu mai mult, mai mult si mai mult, si ne aminteam macar o clipa sa FIM VII. Asa ca traieste-ti viata facand tot ce ai zis ca faci,,maine", pentru ca maine, acea zi va deveni,, azi", iar acea zi de,, maine", s-ar putea sa nu mai vina...