| jocker007 a întrebat:

Desi viata este atat de scurta, de ce facem atatea lucruri care nu ne plac si de ce ne plac atatea lucruri pe care nu le facem?(Buna intrebarea).

Răspuns Câştigător
| xjkl a răspuns:

Pentru că e greu să faci ce vrei, când trebuie să faci ce trebuie.

10 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Pentru că, din nefericire, uneori trebuie să facem ceea ce nu ne place pentru a putea face ceea ce ne place.

| GreenVoid a răspuns:

De oameni prostilaughingIn general vrem ce nu avem sau nu putem obtine e cliseu deja da no jos palaria pentru cei ce au curajul sa faca ce le place big grin

| Guti14Haz a răspuns:

Pentru ca in viata faci de 1000 de ori ce trebuie si doar 1 data ceea ce vrei.

| Guti14Haz a răspuns:

Asta e, esti fortat. Daca faci ce vrei, mereu, ai ajunge pe strazi, vai de capul tau.

| Drimmero a răspuns (pentru Guti14Haz):

Microbista pe site... interesant!

| Guti14Haz a răspuns (pentru Drimmero):

Normal, pentru mine cel mai frumos sport. De fapt, cel mai frumos sport e putin spus. E un mod de viata pentru toti microbistii happy

| Drimmero a răspuns (pentru Guti14Haz):

Evident,, fotbalul e trait din pasiunea, iar pasiunea se traieste absolut prin fotbal!

| jocker007 explică:

Deci la final m-ai incurcat de tot. laughing

| Ramirez04 a răspuns:

Facem lucrurile care nu ne plac pentru ca suntem fortati ( oameni, sistem, modul de cum am fost crescuti si pentru ca cateodata e nevoie ca sa ne fie mai bine sau sa ne atingem un scop) si lucrurile pe care ne plac si nu le facem, motivele sunt :Rusinea, neincrederea de sine, lipsa unui trai decent, frica de a nu se intampla ceva ce ar fi in dezavantajul nostru, etc. Sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu numai bine.

| Lorena22flo a răspuns:

Nu totdeauna dorim să facem unele chestii, dar iata ca le facem fara a ne da seama! Lucrurile bune ies la iveala mult mai târziu! Dar tot timpul faci si ceea ce îți place!

NU REGRETA NIMIC DIN CEEA CE FACi!