| TeckTonik997 a întrebat:

Daca vreau sa ma apuc de sala cum procedez? E una foarte aproape cu 50 lei pe luna dar am auzit ca este una mai de "fite", nu stiu exact unde cu 170 lei dar primesti instructor. Unde sa merg? Cum se face? etc. Nu am mai fost si la inceput voi merge doar 1 luna pentru. ca in august plec din tara. Ce sa fac pentru a obtine cat mai multa masa? Voi mergeti singuri sau?

2 răspunsuri:
| Andreiu68 a răspuns:

Salut! Am si eu in cartier cu50 de lei pe luna.Prima saptamana sau primele zile antrenorul iti arata cum se face exercitiile corecte si la ce grupe lucreaza fiecare, dupa care te descurci si faci sala singur, dar daca vrei faci cu cineva sala un prieten sau un baiat din sala e mai bine sa faci cu cativa baieti daca nu mai poti sa ridici greutatile si simti ca le scapi ei te ajuta.Fa-ti prieteni la sala si fa cu ei muschi.Eu fac cu 2 baieti sala si e foarte bine.Ca sa pui masa rapid intr-o luna e cap imposibil trebuie cel putim 3-4 luni sau 2-3 luni ca sa se vada putin.Nici daca iei proteine si iti,, rupi muschii,, nu se prea vede. Daca te apuci serios de sala peste 6luni de sala ia-ti proteine.Eu am 11 luni de sala si sunt cat de cat multumit de rezultate.Documenteaza-te pe net despre super seturi seturi power si lower ca daca vreau sa iti explic scriu 2 ore.Si ca sa cresti in masa schimbi greutatile la fiecare set 3 seturi greutati din ce in ce mai mare Ex primul set 5kg 12-15 repetari al 2le 7, 5kg 8-10 repetari si al 3-leA 10kg 6-8 repetari. Acum poti sa iei greutati mai mici Funda?

| Aramyx a răspuns:

Mai bine mergi cu un prieten si poti sa faci fara antrenor cauti pe net ( Cauta ceva gen : exercitii pentru... ).