| Kiduuuu1445 a întrebat:

Daca vreau sa merg la Bucuresti in Iulie, la Cora, la mall, la Mc, si la premiera filmului Hp 7 II, poate si alte locatii, si sunt din Calarasi, cam cati bani mi-ar trebui? Mentionez ca o sa stau acolo 1 saptamana. Si cum as putea sa strang acesti bani, avand in vedere ca nu primesc alocatia, ci 10 lei pe luna si 2 lei pe zi pentru pachet la scoala?straight face. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PopStarInMyMind a răspuns:

Buna!
Ai putea sa mergi cu parintii tai la cumparaturi sau sa te oferi sa faci tu cumparaturile si pastrezi restul.
Mananca acasa sau i-ati pachetul de acasa si pastreaza banii pentru pachet si daca poti cere-le mai multi bani.
In orice caz incearca sa numai cheltui banii care ti se dau!
Daca reusesti sa-i convingi pe parintii tai sa-ti dea mai multi bani pe luna si sa faci treburi prin casa si sa te plateasca!
Dar eu nu cred ca parintii tai nu o sa-ti dea bani cand te duci acolo! Dar oricum, cu cat ai mai multi, cu atat mai bine!
Si pentru astta o sa-ti trebuisca in jur de 200-250 de lei.Depinde cat de mult cumperi de la Cora si la ce cinema o sa te duci la HP! Te sfatuiesc, daca ai timp sa te duci cam dupa vreo 3 zile dupa premiera la HP, iti zic eu ca nu e nicio diferenta si platesti si mai putin!
Succes la strans baniwinking tongue!

2 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Pai un bilet cu carnetul costa 13 lei parca, la mc un meniu mediu costa si ala cam 15 lei, si la bowling daca te duci cu caarnet 12 lei
eu asa stiu la mall vitansmugoricum in 4 sau 5 luni cred ca strangi uh banii
pup, si distreaza'te

| ZORRA a răspuns:

Asa ii strangi pune-i deoparte sau spune-le si u parintilor ca ai nevoie de bani pentru sa platesti ceva pentru un cadou la diriga ceva.se gaseste.