| usernamealy a întrebat:

Daca vreau sa merg la liceu la filologie trebuie neaparat sa stiu engleza perfect o sa/mi fie greu daca nu stiu foarte bine? voi care sunteti la filo stiti foarte bine engleza?happy

4 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Daca nu dai la bilingv nu trebuie neaparat sa o sti la perfectie, dar sa ai putin habar de cate ceva din limba engleza. happy

| yanny`s a răspuns:

Aiurealaughing)
eu sunt la intensiv engleza [nu stiu cum am aterizat acolo]
si nu stiu o iotalaughing

| CHILIPIR a răspuns:

Eu am urmat un liceu cu profil de filologie. E drept ca se da teza la engleza dar se ia totul de la zero din clasa a 9. Nu ai de ce sa-ti faci griji pentru ca inveti cu totii odata!

| pufulik a răspuns:

Eu am fost la filo si nu stiam foarte bine la inceput.nu te speria trebuie sa stii lucrurile esentiale ca inveti apoi.prof in clasa a 9a au rabdare cu voi.