| Khizarix12 a întrebat:

Dacă vreau sa păstrez un sandwich de la Mc vreo 2-3 zile fără sa se strice îl pun in frigider sau îl congelez?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este indicat sa nu-l pastrezi deloc, fiindca ala a fost congelat pentru multe luni si acum odata decongelat si gatit, trebuie consumat.
Dupa 24 de ore putand sa ai probleme de sanatate de la el.
Cumpara altul peste 3 zile, cand vrei din nou sa mananci.

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu iti sugerez altceva!
Decat sa dai bani pe sendwsurile lor, mai bine cumperi ingredintele si iti faci singur/a! Nu iti ia mai mult de3-4 minute.
Deci un salam semiuscat, branza topita/ exista branza gata feliata, frunza de salata. Poate unt! Ai controlul ingredintelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La câte chimicale are, nu se strică nici într-o săptămână.

| timidu89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut ca cineva a cumparat un sandwich de la MC si l-a pastrat timp de 30 ani, dupa atata timp nu a suferit nici o modificare. Iti dai seama cat de periculos poate fi pentru sanatate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru timidu89):

Exact.

| rapandula a răspuns:

Frigider, acolo nu vin mustele si gandacii. In 3 zile cu chimicalele sale nu se strica nici daca-l lasi afara intr-o zona uscata laughing laughing