| 123456789051anonim a întrebat:

Dacă vreau sa sponsorizez o pagina Facebook, este posibila și plata prin PayPal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti sa efectuezi si plati prin PayPal. Nu o sa plătești integral.

Spre exemplu, dacă faci o campanie de 10 euro sa zicem, nu o sa ti i retragă imediat după.
Esti taxat pe numărul de like uri si de vizualizări, click uri etc

| 123456789051anonim explică (pentru anonim_4396):

Si cum se plătește, prin nr de telefon sau cum, deoarece eu când plătesc PayPal plătesc numai cu factura, și nu știu cum se procedează? Pentru a ști ca bani vor ajunge către sponsorizarea paginii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 123456789051anonim):

Poti sa setezi limite pentru campania publicitară, ca sa nu depășească o anumită sumă de bani.

https://www.facebook.com/......pend-limit

Spre exemplu, dacă setezi limita cheltuielilor la 20 de euro, dar totusi acum promovezi o postare si ajungi la suma de 40 de euro, cu ajutorul limitei respective, vei fi taxat numai pana la 20 euro, iar mai apoi campania va fi anulată/pusa pe pauza.

Plătești doar rezultatele, la asta fac referire de fapt.

PayPal e furnizor de plăți. Iti trebuie un cont bancar sau un card de credit/debit. Il atașezei contului de PayPal (imediat după ce ti fac contul de PayPal vei primi instructiuni simple). Cand faci campania publicitară, selectez ca metoda de plata PayPal. Iar campania functioneaza, cam atat, nu e mare filozofie. Sau poti sa pui direct cardul de credit, ca sa nu te mai complici cu PayPal.

| 123456789051anonim explică (pentru anonim_4396):

OK, mulțumesc!