| RiRi5846 a întrebat:

Daca vreau sa sustin examenul IELTS trebuie neaparat sa fac pregatire la ei inainte sau pot sa merg direct la examen?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde cat de bine cunosti engleza. Daca tu consideri ca esti suficient de pregatit pentru a-l sustine fara pregatire, o poti face. Poti incerca sa-ti faci o evaluare orientativa folosind testul acesta:
https://www.aapress.com.au/ielts/english/test.html
Te poti pregati foarte bine si pe cont propriu, daca iti cumperi manualele si culegerile corespunzatoare si daca iti faci un program de lucru zilnic, pana la examenul propriu-zis.

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca "trebuie neaparat"sa faci asta. Dar daca ai posibilitatea sa faci asta sa nu o ratezi.Succes!

| Muntenaşu_Sebastian_1998 a răspuns:

Iti recomand o pregatire ca nu strica. FUNDA?