| anonim_4396 a întrebat:

Dati`mi detalii despre Romanian Music Awards 2011(bilete, ora la care se incepe etc)

1 răspuns:
| bvb a răspuns:

Dupa 8 ore de transmisiune live, 1.300.000 de voturi inregistrate pe rma.1music.ro si aproape 40 de cantari pe scena de la Brasov, Romanian Music Awards trage linie si isi declara castigatorii.
Cu 7 nominalizari, nu e de mirare ca Smiley a fost marele castigator al serii, luand acasa 4 trofee, urmat fiind indeaproape de Inna cu 3 premii, Play&Win si Alexandra Stan la egalitate de 2 voturi.
In weekend-ul 17-18 septembrie avem editii speciale de News in care puteti revedea cele mai importante momente, urmand ca miercuri de la ora 21 sa reluam toti castigatorii in The Winners Are. Sambata, 24 septembrie, de la ora 11.30 vedem in reluare Red Carpet, iar imediat dupa, incepand cu ora 12.00, incepe reluarea Romanian Music Awards 2011. Pe seara, mai exact la ora 20, va invitam si in culisele show-ului, la Making Of.

Read more: http://1music.ro/......ards-2011/

BEST DJ – Dj Andi
BEST WEBSITE – www.inna.ro
BEST DANCE – Play & Win (Ya BB)
BEST ROCK – Vunk
BEST SONG – Alexandra Stan (Mr Saxobeat)
BEST FEMALE – Inna
BEST HIP HOP – Guess Who (Manifest)
BEST VIDEO – Andreea Banica (Sexy)
BEST ALBUM – Puya (Romanisme II)
BEST MALE – Smiley
BEST NEW ACT – ROA
BEST POP – Smiley
BEST GROUP – DJ Project
BEST LIVE – Voltaj

Si premiile speciale:
BEST PRODUCERS – Play & Win
OK AWARD – Inna
CEA MAI DIFUZATA PIESA (Media Forest) – Smiley (Love Is For Free)
BORDER BREAKER – Alexandra Stan
RADIO 21 AWARD – Smiley
BEST SHOW – Syos ft Andreea Banica
FASHION ICON – Corina
BEST PERFORMANCE – Mandinga
PREMIUL FHM PENTRU CEL MAI SEXY VIDEOCLIP – Andreea Balan (Sexy)