| M3ntosana a întrebat:

Dati-mi niste idei ca sa-mi traiesc viata, de catva timp am o senzatia din aia, ca nu am chef de nimic si de nimeni si nu stiu ce sa mai fac, aveam de gad sa ma si omor m-am plictisit de viata asta, m-am despartit de prieten, cu colegii de la scoala nu prea ma mai inteleg, iau note mici la scoala, visez lucruri ciudata(gen:caini asta ar insemna-dusmani. etc...acum recent am visat dinti si cand i-am spus mamei sa mirat nu a vrut sa-mi spuna ce inseamna si a schimbat subiectul)va rog ajutati-ma sa fiu mai "plina de viata" happy

8 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Hey...nu e bine sa gandesti asa! Ai o viata inainte!
Si eu trec/am trecut prin lucruri asemanatoare edoar astenia de primavara, eu prefer sa'i spun asa! De exemplu eu acum ca sa scap de resentimente pictez... abstract! Ma ajuta sa scap de toata energia negativa, aseara am plans cu prietena mea onlinelaughing, fiecare acasa la eabig grin.Gaseste'ti ceva de facut, numai nu te plictisi!
Pentru un baiat aveai gandurile alea negre? Nimeni nu merita sa plangi dupa el, mai ales daca era un baiat! Gandeste'te ca ai amintiri frumoase alaturi de el si daca n-a fost, n-a fost! Esti/suntem la inceput de drum.in liceu vom avea timp de baieti, si cati o sa fie! A venit caldura, nu sta in casa...iesi la agatat, incearca sa te agati de ceva, darnu sta in casa! Eu de exemplu azi regret ca n'am iesit azi in oras, desi aseara chiar am vorbit cu prietenele mele...alunga energia negativa, deschide geamul si trimite'o la plimbare!

Bafta:*

| Puf a răspuns:

Hey! capul susbig grin. totul se intampla doar in mintea ta deoarece ai inceput deja sa dramatizezi lucrurile! Totul vine de la sine si din interior. trebuie sa fii optimista si sa crezi in fortele tale. Baieti sunt multi pe lume. te-ai despartit deoarece nu era destul de bun pentru tine. vei gasi pe cineva care va stii sa te pretuiasca pentru ceea ce esti intr-adevar si care nu va vrea sa te piarda.la scoala vei face cateva sacrificii si totul va fi bine.incearca sa te distrezi cu ai tai colegi deoarece acesti ani nimeni nu ti mai da inapoi.lasa melancolia si gandurile astea care nu te lasa sa fii u insati :d. Spuneti si tu singura ca totul va fi bine :X

| babygyrl a răspuns:

Distreaza-te ca doar o viata ai. Se mai intampal asa ceva in viata dar nu uita VIATA MERGE INAINTE. Mai greu sau mai usor vei trece peste asta.Incearca sa te pui cu burta pe carte si vei lua si note mari, fa-ti noi prietenii si cautati si alt prieten.Mult succes.

| englezuc a răspuns:

Lucrurile astea se intampla! dar nu sa iti iei viata! asta e o prostie! iesi in oras, distreazate, fa-ti prieteni noi! apucate de un hobby! filme, muzica ( poate sa canti la un instrument; eu sunt la pian + vioara+tobe+vocal ) te relaxeaza! si dupa cum zici ca te comporti, pari sa asculti tokio hotel! nu mai asculta muzica de genu asta! asculta ceva mai vesel, socializeaza, fa-ti prieteni, iesi in cluburi, si ce daca te-ai despartit. la cate prietene am avut eu si m-am despartit de ele... trebuia sa fiu mort de mult dupa cum zici u! cat priveste faza cu visatu dintilor... daca tie iti cad dintii e un semn de bucurie. Daca-ti pui dinti, semn de nefericire, iar daca iti scoti dinti e semn de suparare. Dintii stricati arata ca ai prieteni buni. Dintii lungi inseamna ca ceva te va supara. sper ca ti-am fost de ajutor! fi mai vesela! bye

| Grunwaldmantuitorul a răspuns:

Descopera ti calitatile INASCUTE.

| blondy14 a răspuns:

Stiu cum e si mie mi s-a intamplat asemanator tie.Nu aveam chef de nimic, si din cauza asta nu aveam nici chef sa inv si am avut note cam mici la scoala. Ce sa zis fa-ti prietene noi si sa nu te mai gandesti la chestia aia cu omoratu doamne e o prostie. Asta e viata, trebuie traita cu bune si rele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustu ce sa zis am trcut si eu printr-o perioada din asta nu aveam chief de nimic si visam foarte urat si din astea, dar gandeste-te ca asta e viata si trebuie traita cu bune si rele, nu ai ce face.Incearca sa iti faci prieteni si chiar este o prostie faptul ca ai vrut sa te omori, nu te mai gandi la asta. Incearca sa glumesti sa razi. Sunt multe lucruri in viata de care te vei bucura, toti avem zile rele si bune da viata trebuie traite.Bafta

| unguru a răspuns:

Hmmm... cand am senzatia asta naspa intru repede sa ma uit la filme pe net si parca intru in alta lume:)

Am vazut azi 2 comedii super, site-ul este www.efilmeonline.ro

Bafta:D