| Daniela_Danieladaniela_1993 a întrebat:

Dati-mi si mie detalii despre casatorie si logodna adica care este prima cand isi schimba femeia numele si daca vrea poate sa nu sil scimbe aaa si inca ceva cate inele se dau si cand se dau mersi :*

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Logodna este ceva mai mult formal, o promisiune ca sa stea si mama ei linistita ca ala care o iubeste vrea sa o ia si de nevasta nu vrea doar sex.

o casatorie presupune acte si consimtamant legal, iar schimbarea numelui este recomandata si practicata dar nu si obligatorie!

Bafta!

| Charlotte02 a răspuns:

Logodna e prima, cand te cere in casatorie si iti da un inel, apoi stabiliti casatoria propriu zisa si atunci va cumparati verighete amandoi si se dau in fata altarului happy Tu ii pui verigheta lui si el tie.Mai nou femeia poate sa isi pastreze numele de fata, poate sa treaca la numele baiatului sau poate sa le pastreze pe amandoua, si de baiat, si de fata.:d Sper ca te-am ajutat