| dienutzalove a întrebat:

Dati-mi si mie niste ponturi:Cum sa ma imbrac la o petrecere de Hallowen? mersi

Răspuns Câştigător
| AndraAlexaLove a răspuns:

1.Vampir[ iti faci tenul alb, te machiez cu negru si buze rosii, iti iei o rochie inchisa la culoare si ar fi bine niste dinti falsi.Sau te poti inspira de personajele filmului Twilight;)]
2.Vaduva (iti iei o rochie neagra si te machiezi cu negru)
3. Pisica neagra [te imbraci in negru, iti faci o coada si iti pui urechiuse, si eventual iti faci mustati;))]
4. Pisica alba [Te imbraci in alb,sau in gri deschis, iti pui urechiuse, coada si iti faci mustati negre;;)]
5.Papusa moarta [ iti iei o rochie colorata si eventual cu volane,iti faci tenul alb, ochii cu mult negru, te dai cu ruj rosu si iti faci umre de sange si zgarieturi pe fata:))]
6. Gotic[Trebuie sa te imbraci in negru (cu detalii de dantela, daca se poate), sa-ti intinzi parul si sa-ti pui niste lanturi cu cranii, inele scary si alte asemenea accesorii. Plus machiaj pe masura, tenul foarte alb, ochi conturati cu negru si buzele rosii. Daca vrei sa arati mai sexy, iti iei o fusta scurta, ciorapi de tip plasa si te incalti cu bocanci, totul negru.]
7. Diavolita[Pentru aceasta costumatie ai nevoie de niste cornite si de haine sexy, mulate, de culoare rosie]
8.Alice in tara minunilor [rochita, codite si neaparat pantofi de culoare rosie:))].
Astea sunt doar cateva. Sper ca te'am ajutat;)
Uite sa citesti mai multe despre Halloween:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Halloween
fundita?:X:o3

3 răspunsuri:
| Pavelll a răspuns:

Cenusareasa, Hanna Montana happy, iepuras

| domnulgoe a răspuns:

Pai mai trebuie' sa te imbraci? arati ca de hallowen si asa...hai ca glumesc.

| ComeAsYouAre a răspuns:

Costumeaza- te in pisicuta: fa-ti urechiusele (http://www.youtube.com/watch?v=Ynh49V6uH50 ); ia niste UGG-uri, o bluza roz/ neagra si niste blugi negri.

Fundita? ^.^