| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi si mie niste sfaturi, vreau sa imi fac un pierce in buric si mama nu prea ma lasa, adica am luato asa cu vrajeala pe ocloite sa vad ce parere ar avea ea daca m-ar vedea ci asa ceva, si a zis ca sa nu ma prinda cu asa cevalaughing...stau si ma gandesc ca daca imi fac doar nu mi-l vede ea ca doar stau imbracata, voi ce spuneti sa-mi fac sau nuhee hee? adica totusi nu prea are ce sa imi facahee hee(am 15 ani)

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pedepse sunt, crede-ma. Sincer nu ti l-as recomanda fiindca e vulgar si barbatii o sa te considere o femeie de moravuri usoare. O s-a cam rada de tine si vor incerca sa te foloseasca numai pentru sex. O data ec primesti eticheta asta, greu te vei mai dezlipi de ea.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La 15 ani ai nevoie de acordul ei ca să îţi faci un pierce. Îţi poţi pune unul la salon după 18 ani, legal. Pierce-ul în buric este pretenţios şi vindecarea lui durează foarte mult. Trebuie să îl faci cu ustensile sterilizate şi la un salon. În cazul în care vei vrea să renunţi la el îţi va rămâne urmă în locul unde a fost. Şi dacă tot vei sta îmbrăcată şi pierce-ul nu se va vedea de ce vrei să ţi-l pui? Îţi place să te chinui făcându-ţi găuri pentru pierce? Părerea mea este că ar trebui să te gândeşti mai bine şi să ţi-l faci la un salon specializat să nu ai probleme cu el. Pentru asta ai nevoie inclusiv de acordul unuia dintre părinţi.

| Aries90 a răspuns:

Nu`tsi fa. Este de prost gust, kitschos, la fel ca si hainele scurte pe care le vei purta ca sa il scotsi in evidentsa. Oricine prefera o fata delicata in locul uneia vulgare, " pitzi ".

| deeabubu a răspuns:

Vei regreta daca iti faci nu se merita sa te certi cu parintii pentru asa ceva

Răspuns utilizator avertizat
| dof21 a răspuns:

"Adică nu are ce să îmi facă", doar să nu îţi mai dea bani de buzunar vreo 3-4 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eeeehee heenu-mi fac problema ca nici pana acum nu prea imi dadea asa ca... ori nu mai vobeste cu minelaughingori face pe nervoasa zilniclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti daca ai 15 ani.Esti independenta cu totul. Ce parinti dom'le!