| NUUSTIU a întrebat:

Vreau cercel in buric! Dar mama zice ca numai panara***e au si ca nu ma lasa si nici in limba...acolo nici nu se vede doamne voi ce parere aveti? Eu zic ca daca tiai facut o parere despre cineva nu iti schimbi parerea din cauza unui cercel in buric. Cu ce influenteaza asta parerea cuiva desspre tine?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are dreptate mama ta.
Fără supărare dar nu ai maturitate la vârsta de 14 ani.
O fată serioasă nu face uz de aceste podoabe.
Pa, pa.

| lol1232 a răspuns:

Eu am pirsing in buza si nu este o prostie este super tare deci pe bune si nu esti o panarama daca ai cercel in limba sau in buric :o adica cei asta?

| ClaraZ a răspuns:

Eu am in limba si in nas.Si mama nu a avut nimic impotriva celui din nas, dar pe cel in limba nu il suporta.Asta e, fiecare trebuie sa inteleaga ca asta e moda, iar unii tineri o fac doar din curiozitate sau sa fie "Cool". Deci m-am saturat de persoanele care zic mereu "cu ce te face mai frumoasa un pierce". Cine o face ca sa para mai frumoasa? Nimeniwinking. Cum am mai spus e doar o moda.Cine caracterizeaza o persoana doar dupa pierce e un dobitoc.Conteaza sufletul si caracterul, iar astea nu le schimba o gaura nu stiu unde.Ma rog, fiecare are parerea lui, fiecare gandeste diferit si are dreptul la o opinie.Eu sper sa o convingi pe mama ta sa te lase.Bafta:*

| NUUSTIU explică:

Mentionez am 14 ani

| gabrielgypps a răspuns:

Pai in primul rand ce urmaresti cu asta? sa fii cool, trandy, fashion, fancy sau cum mortii masii se mai zice? cercelul in parti normal acoperite cu haine tind sa fie agatate si sa se infecteze, sau daca stai si iarna cu buricul pe afara o sa ajungi sa urinezi cu sange din cauza rinichilor. si nu doar panaramele sunt cu piercing, in general toate cocalarele, manelistele, badaranele.
despre cercelul in limba ce sa spun, de obicei se pune pentu a da mai mare placere partenerului in timpul sexului oral, si presupun ca nu faci inca. daca vrei sa te afirmi in grupul tau sau in scoala nu trebuie sa fii cercelata prin toate partile, tatuata si machiata strident.incerca sa fii cocheta, finuta, aranjata, simpatica, zambitoare si amabila cu lumea din jur.admiratorii nu vor intarzia sa apara.

| BoBBy a răspuns:

Da pentru ce vrei cercel in buric sau in limba? cu ce te incanta? iti aduce vreo placere sau ceva?
ala din limba mai mult te jeneaza si ala din buric. na
te gauresti degaba :p

| bestialu96 a răspuns:

Spune-i asa:
mama wtF? sunt emoooo lasa-ma in puii meii
OoOoo...Trueee ma tai la vene daca nu ma lasi cu cercel in buza, buric, limba, cur, nas

| HackMyWorld a răspuns:

Eu am si in limba, si in buric. crezi ca pe mine m`a lasat laughing?! Stai linistita, dupa ce o sa te vada cu ele numai are ce sa iti faca :* p.s. nu e nici o legatura intre a fi panarama si a avea un pierce oh go on nu ti`l pui pentru altii, ti`l pui pentru tine happy succes :*

| evelynne a răspuns:

Numai panaramele? de ce? nu prea cred...eu am piercing in buric si mi se pare pentru o fata sexy... nu neaparat trebuie sa-l pui ca sa atargi atentia pur si simplu pentru tinehappy daca u vrei pune'ti ca doar nu te'o omorihappy

| yoGabriela a răspuns:

Buna! Sincer crd ca varsta e un pic cam mica si in acelasi timp e doar o moda.Va trece in cativa ani ...Eu zic ca nu merita dar daca vrei neaparat incearca si vorbeste cu mama ta. Dar parerea mea e ca nu se merita :* PwP :* :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca daca iti faci in limba arati ca un ratat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gabriele draga, daca tu ai dat numai de "cocalare" sau "cum mortii masii se mai zice" cu cercel in buric, problema este deja la tine si la anturajul din care faci parte. Eu am cercel in buric de aprox. 2 ani si sunt intr-o functie de conducere iar la petrecerile frecventate se asculta jazz. Inceteaza cu etichetele de prost gust. e ca si cum as afirma ca toti baietii cu numele de Gabriel sunt.retardati happywinking O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff

| DuRR3xX a răspuns:

Eu mi-am bagat cercel in ambele urechi(sunt baiat, 14 ani) iar mama si tata nu m-au lasat asa ca am facut fara sa stie ei iar seara casa m-au mustrat un pic dar m-au lasat in pace. Poate merge asa si la tinewinking. BfTbig grin