| Mirelszbhvret4 a întrebat:

! Buna sunt CLAUDIA! Am 11 ani jumatate si am sani mici si pieptul nu este cam dezvoltat! La mine in clasa fetelor au inceput sa le creasca poarta bustierea si cateva ajung chiar al sutien! Eu nu port bustiera! M-am informat pe net si am vazut ca sunt tot felul de exercitii pentru cresterea lor : Flotari, ridicarea greutatilor! sa imping obiecte sau sa mananc nu stiu ce! VA INTREB : oare am voie sa le fac? Adica am facut deja cateva exercitii si nu stiu daca sunt potrivite pentru mine! Cand ating sanii ma cam dor! si nu am ciclu!

DATI-MI VA ROG SFATURI BUNE!

Răspuns Câştigător
| BeHappy26 a răspuns:

Sa sti ca sanii unei fete cresc cu timpul. Nu e nevoie de exercitii pentru a ii face mai mari, pentru ca totusi...nu e sanatos. Cand iti va aparea menstruatia (ciclu), te vei dezvolta mult mai repede. Apropo... sa nu porti sutien asa de repede pentru ca iti va strange pieptul si va opri cresterea lui. happy Sper ca te-am ajutat.