| anonim_4396 a întrebat:

Dau FUNDA!
De un timp cardul imi da eroare cand il introduc intr-un telefon, mp4 etc., si cred ca imi cere formatare, dar eu nu am cum sa il formatez din moment ce nu mi`l citeste telefonul, mp4`ul, pc`ul, etc!
Ce sa fac? am o gramada de chestii pe el si nu vreau sa le pierdcryingSi in PC nu le am copiatecrying

Răspuns Câştigător
| Teresa a răspuns:

Nu cred ca poti sa mi faci ceva am patit-o si eu
am aflat si cauza l-am scos in timp ce telefonul umbla pe el adica sa ziucem ca eu ma uitam pe telefon la o img de pe card si in timplul asta am scos cardul si voila nu mai merge imi zicea sa-l formatez dadeam sa-l formateze dar nu il putea formata
de fapt la telefoanele cu slot pentru card si scrie a nu se scoate cardul in timp ce telefonul il utilizeaza adica si tu intri la card de memorie acelasi lucru ai patit si tu (apropo daca-l formatezi se sterg totate datele de pe el)

eu l-am aruncat, incearca sa-l duci la un service poate rezolvi ceva desi nu iti face prea mari sperante
succes

1 răspuns:
| Silviu_1540 a răspuns:

Buna! Introdul intr-un cititor de card (in USB-ul Pc-ului), si intra in My Computer>>>>Si da clik dreapta pe folderul cardului>>>>format>>>>start...si gata! succes