| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si as vrea sa ma ajutati va rog.
Zilele trecute am fost cu verisoara mea la bazin unde s-a intalnit intamplator cu un baiat pe care eu il plac, dupa ce au vorbit putin el a plecat.In timp ce stateam aiurea ma tot uitam la el si de multe ori aveam impresia ca si el se uita la mine,cand dintr-o data il vad venind spre noi.A venit si povestea,facea glumea,ma baga si pe mine in seama dar mai mult pe verisoara mea. Dupa un timp ne-am dus sa stam jos si pentru ca eu stateam pe un loc unde nu putea sa stea decat unul,el s-a pus in brate la verisoara mea (intr-un moment i-am spus ei sa imi faca masaj iar el a spus sa ma pun la el in brate ca imi face el ca ii place),apoi noi doua am plecat pentru cateva minute, si m-am intors singura iar locul meu era ocupat asa ca m-am pus pe locul verisoarei mele iar el la mine in brate.Ma rugat sa ii fac masaj si s-a purtat foarte frumos.In timp ce vorbeam el a spus ca nu mai vrea o relatie pentru ca in cea anterioara a fost mereu controlat gen:unde esti,cu cine esti,cand vii etc (dar mi s-a parut ca a spus-o cu jumate de gura, ca si cand ar vrea sa aiba prietena dar una care sa nu il controleze ca cealalta). Dupa accea a venit vorba de locuinte si unde stam iar el a spus ca stie in ce cartier stau si am intrebat de unde si mi-a raspuns ca "poate m-am interesat" laughing. Dupa accea era mai mult cu mine, mai mult pe mine ma baga in seama decat pe verisoara mea.Imi facea masaj fara sa ii cer,se rezema cu capul de mine,imi punea mana dupa gat,ma atingea pe picior si mereu cand ma uitam la el se uita si el la mine ca si cand ma privea mai mereu si imi zambea. Povesteam, faceam glumea si asa mai departe, in concluzie a fost super OK in ciuda faptului ca are faima de "smecheras".
Credeti ca sunt sanse sa ma placa? Sau credeti ca o place pe verisoara mea?
Celui mai bun si mai clar raspuns ii dau funda.Mersi

Răspuns Câştigător
| EUBMV89 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti un pic sa vezi ''in ce ape se scalda'' vorba aia, mai steapta vreo saptamana doua. Din ceea ce spui e posibil sa te placa si sa fi incercat doar sa te face geloasa cu verisoara ta (un lucru nu prea frumos din partea lui pentru ca practic a utilizat-o pe ea). Dar la fel de posibil este si sa vrea doar sa rada de tine (sa nu zic sa isi bata joc, ca suna un pic cam grav) ca sa zic asa pentru ca stie ca il placi. Asteapta ca daca este sa fie pentru tine va fi oricum, incearca sa il faci gelos, vezi cum reactioneaza, insa nu intrece masura. Eu zic ca timpul le va decide pe toate, incearca sa il testezi intr-un fel vezi cum reactioneaza. Parerea mea este ca ii place de tine, dar mai bine este sa fii sigura inainte de a lua o decizie. Nu te arunca direct in bratele lui fara sa ai un pic de siguranta ca si el te place si vrea ceva cu tine. Sper ca ti-am fost de ajutor. Mult succes.

8 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

Nu te place, EXACT asa am patit si eu, cum ai zis, e doar un "smecheras" sad! Crede-ma! Funda?

| johnyboy a răspuns:

Dar tu te-ai gandit ca poate verisoara ta scrie si ea pe aici pe undeva ca ii place de acel baiat si ca ce sa faca sa-l cucereasca bla bla bla? de unde e stii ca verisoara ta nu-l place si ea? caut-o printre intrebarilea dupa TPU ca am o presimtire laughing cand va e bine, numai la voi va ganditi.si da, normal ca te place

| EUBMV89 a răspuns (pentru johnyboy):

Cred ca am citit si eu ceva de genul, dar poate nu este verisoara ei, in TPU sunt destule persoane (si stiu ca lumea e mica), dar nu neaparat trebuie sa fie vorba de aceeasi persoana. Nu o face sa ii fie teama de ce va zice verisoara ei sau chestii din astea, poate el chiar tine la ea si este mai timid si ea nevrand sa se certe cu verisoara ei la fel nu va face nimic. Nu le caracteriza de egoiste, cand esti indragostit nu te intereseaza decat cum ai putea fi cu persoana respectiva nimic altceva, iar cand nu poti fi cu ea esti trist, fara nici un chef de nimic.

| stef112 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. acelasi lucru am patit si eu cu o fata. glumea ma lua de mana si chestii de genu. dar o prietena buna si cu mine si cu ea a spus ca face asa doar pentru a ma face sa o plac mai apoi sa isi bata joc de mine. sa nu fie asa si in cazul tau. ai grijabig grin

| maria0755 a răspuns:

Vreau sa mentionez ca tot ceea ce facea nu parea ca si cand se da la mine sau asa, decat in momentele cand se uita la mine si rest se comporta charismatic si ''normal'', adica nu cum a zis stef112 sa ma faca sa il plac sau ceva

| maria0755 a răspuns:

Verisoarei mele nu ii place de el pentru ca ea are alt ''gen'' de baietihee hee, si nici nu foloseste TPU deci nu ar fi sanse sa o gasesc pe aicea tongue.Si va multumesc pentru raspunsurile si ajutorul vostru :*

| Helptechnology a răspuns:

Heei,pai nu stiu ce sa zic adica poate te place happy dar poate vroia sa "isi bata joc de tine" gen...sa te faca sa il placi si pe urma sa te lase "cu ochii in soare".Eu asa am patit, adica tot la fel se purta ok cu mine facea complimente etc si a2a zi nu te mai baga in seama.Stai calma ca asa sunt unii baieti dar eu nu l-am bagat in seama si l-am lasat cu comportamentul si complimentele laughing. Faza e ca trebuie sa vb cu el happy Il intrebi frumos daca te place sau de ce se purta asa frumos cu tine si gata.Bafta! :*

| Aleeecssa a răspuns:

Eu zic ca o place si pe verisoara ta, dar mai mmult pe tine. Deoarece s-a comportat foarte frumos cu tine si te-a bagat asa in seama, s-a pus la tine in brate ti-a facut masaj etc...