| YukyTsukiyomi a întrebat:

dau fundita Buna sunt in a 7 si fostul meu prieten care e tot in a 7 s-a combinat cu una de a 8 eu inca il mai plac si vreau sa-mi da-ti niste idei cum sa fac sa ii despart (nu ma credeti tupeista sau increzuta pentru nu sunt asa) dar sunt disperata el e mai mic de statura si aia e o godzila deci VA ROGGGGG SPUNETI-MI cryingcryingcrying:cryingcryingsadsadsadsad

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

În primul rând știu că te doare, dar nu-i arăta. E posibil să știe că tu o crezi "godzilă" și să fie cu ea doar pentru a-ți face în ciudă. La mine în școală cam așa se întâmplă, mai ales dacă ai fost o perioadă mai lungă cu el.
Nu știu dacă în cazul tău funcționează dar de obicei indiferența doare cel mai tare, așa că fii nepăsătoare, nu-i arăta că ești așa de îngrozită și geloasă. În primul rând zâmbește când îl vezi, sau când e el de față, indiferent că e cu ea sau nu. râzi, fă glume. Dacă tu ești cea care deține atmosfera, prietena lui o să se simtă mai retrasă, mai inferioară și tu o să-i atragi atenția mai mult decât ea care e botoasă. În al doilea rând ai putea și tu să vorbești cu mai mulți băieți, să îți formezi o gașcă astfel încât colegul tău să vadă că nu ești singură. Dacă îi pasă cu adevărat o să se întoarcă la tine.
Succes. :*
(Și nu mai fii tristă. Înțeleg că ții la el, dar de obicei relațiile la vârsta asta nu sunt așa de serioase comparativ cu cele de-a 10-a, 11-a și mai departe. Nu mai pune așa de mult suflet, învață din greșeli. :* Sper că te-am ajutat)

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat