| unuPentruToate a întrebat:

Dc fetele sunt mai destepte ca baieti?

Răspuns Câştigător
| Ochiialbastrii a răspuns:

Depinde de personalitatea fiecaruia... intr`adevar fetele sunt mai dezvoltate ca baietii fizic. psihic dar nu stiu de ce...
un baiat poate fi mai destept decat o fata si invers... nu exista o lege thinking [parerea mea ] sper ca te-am ajutat :d

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E mai posibil ca o fata sa fie prostita de un baiat decat invers
Daca nu ma crezi, uita-te in jurwinking

| mgtow a răspuns:

Da asta sa crezi tu baietas de la oras mai gandeste si vei vedea ca toata lumea e diferita nimeni nu e mai presus de altul

| Lora a răspuns:

Nu ne-aparat fetele sunt mai destepte decat baietii, doar ca fetele sunt mai interesate decat baietii de ceea ce au de facut decat baietii.

| Rukhsandra a răspuns:

Ohhoo sunt destule fete proaste oh go on
Si destui baieti destepti laughing.

| clauss a răspuns:

Unde scrie sa vad si eu?

| ATHOS a răspuns:

Vrei sa magulesti pe cineva?

| UninspiredName a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care tu nu stii raspunsul la intrebare laughing

| gabrielgypps a răspuns:

Toate meseriile unde e nevoie de foarte multa inteligenta, concentrare, memorie exceleaza barbatii.
sau vrei sa spui ca sunt mai multe femei chirurg, bucatari chef, piloti de avioane, de formula 1, astronauti, inventatori sau genii stintifice in general.
acum sugur ma astept la raspunsuri gen : femeile nu au acces la asemenea domenii, sau nu le sunt recunoscute meritele, bla bla.

| meryy a răspuns:

Nu neaparat fetele sunt mai destepte dar toti baietii sunt niste LENESI

| alinutza83 a răspuns:

Afirmatie discutabila cu argumente stiintifice" Sursa:Ziua, Aparut pe: 26 Aug 2005, http://stiri.itbox.ro/......ile.html", Revista Presei, Diverse
„Un nou studiu realizat de doi cercetatori britanici arata ca barbatii sunt mai inteligenti decat femeile, concluzie de natura sa reaprinda controversa care exista pe aceasta tema, relateaza Sky News Online.
Studiul realizat de Dr Paul Irwing, lector la Universitatea din Manchester, in colaborare cu Richard Lynn, profesor de psihologie la Universitatea din Ulster, arata ca IQ-ul barbatilor este in medie cu cinci puncte mai mare decat cel al femeilor.
Profesorul Richard Lynn a realizat mai multe lucrari despre inteligenta si a starnit controverse afirmand ca barbatii au un coeficient de inteligenta mai mare decat cel al femeilor.
Dr Irwing sustine ca impreuna cu profesorul Lynn a gasit dovezi incontestabile ca barbatii nu numai ca au un creier mai mare decat femeile, dar si ca IQ-ul lor este mai mare cu cinci puncte. "Merita sa vorbim despre aceste proportii diferite intre barbatii si femeile cu IQ ridicat care ar putea explica numarul mare de barbati care au primit distinctii de diferite feluri, pentru activitati care necesita un IQ ridicat", a declarat dr. Irwing, mentionand campionii la sah, medaliatii la concursurile de matematica, castigatorii premiului Nobel etc.
Cercetatorii recunosc faptul ca femeile depasesc in prezent numarul barbatilor in institutiile de educatie de orice nivel, cu exceptia doctoratului.
Atentie! Studiul mai arata si ca exista dovezi ca femeile care au acelasi iq ca si barbatii pot obtine mai mult decat acestia "probabil pentru ca sunt mai constiincioase si mult mai usor adaptabile la perioade de munca sustinuta". Un studiu din 1999 al profesorului Lynn arata ca IQ-ul barbatilor era cu trei -patru puncte mai mare decat cel al femeilor.
iN CONCLUZIE CHIAR DACA SUNT MAI DESTEPTI (dau randament mai mic decat femeile si ceea ce conteaza in fond este spiritul practic)