| anonim55555555555 a întrebat:

De 4 luni nu mi-a venit ciclu dar testul de sarcina arata negativ cu toate astea simt ca imi creste burta. ps de un timp tin un fel de cura fara prajeli paine etc raspuns urgent

10 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Esti insarcinata. Ma mir ca mai intrebi. Nu e pe fond psihic. Trebuia sa te sesizezi in prima luna.

| anonim55555555555 explică (pentru Peridava):

Dar am facut test a iesit negativ s dupa ce amf facut sex luna aaceea mi a venit ciclu si dupa nu am mai acut si nu mia mai venit

| Peridava a răspuns (pentru anonim55555555555):

Ori testul era depasit, ori nu l-ai facut cum trebuie. Citeodata chiar daca sint facute corect, tot dau rezultate eronate. Cel mai bun test se face la medic.
De ce nu folositi voi prezervativul?

| anonim55555555555 explică (pentru Peridava):

Testul de sarcina arata o linita cand intarziase 1 luna am mers la ecograf dar nu mi-a facut sa vada daca s insarcinata ci sa vada daca am vre un chist ceva daca eram insarcinata cred ca si dadea seama

| Peridava a răspuns (pentru anonim55555555555):

Nu, nu si dadea seama. Ecograful nu e film la cinema. Se face altfel pentru fiecare afectiune. Nu iti mai cauta scuze. Acum asteapta copilul si pe viitor protejeaza-te.

| anonim55555555555 explică (pentru Peridava):

Ideea e ca prima luna dua ce am facu sex neprotejat mi-a venit ciclu maxim at poate intarzia? 2-3 luni?

| Peridava a răspuns (pentru anonim55555555555):

Nu intirziie 2-3 luni, in nici un caz! Poate 2-3 zile.
Ti-am citit intrebarile. Vad ca de mult timp pui aceasta problema dar ai neglijat sa mergi la medic. Dialogul cu noi, atit de tirziu si fara sa asculti pe nimeni, nu te ajuta. Dupa 4 luni, nimic nu te mai ajuta. Poate doar mama ta, ca sa treci peste aceasta perioada a graviditatii si sa te ajute cu cresterea copilului. Nu iti va fi deloc usor. Mai ales ca ai 16 ani!

| Irina31 a răspuns:

Du-te la medic - presupun ca tstul nu ti-a iesit bine: nu vad cum se poate sa iti creasca burta, sa nu iti vina menstruatia si totusi sa nu fii insarcinata... ori asteapta inca o luna - daca bebe e acolo sigur o sa te anunte cu o lovitura in burta. cum ai putut sta 4 luni in starea asta fara sa merfi la medic? Eu numesc asta, nepasare, delasare, neglijenta. fii mai responsabila - e sanatatea ta in joc! ( sau a voastra-in cazul in care sunteti 2 acolo)

| GeorgetaTudor a răspuns:

MERGI LA MEDIC, te rog. Orice raspunsuri ti-am da sunt doar pareri. Sanatate!