| anonim_4396 a întrebat:

Hei buna! Sarcinile ectopice se vad la testul normal de sarcina?! De ceva timp ma simt rau si m-am tot ingrasat (mai mult la burta) insa am avut ciclu. Cu toate acestea, e posibil sa fi ramas insarcinata? Si daca da... e obligatoriu sa fie sarcina ectopica daca sangerez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Daca ai ciclu, nu esti! Ar trebui sa iasa si la test.mergi la un ginecolog sa fii sigura, dar faptul ca te ingrasi..eu cred ca e tiroida

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai avut ciclu nu ești gravidă.

| Andreeush a răspuns:

O sarcină cu probleme nu se detectează la un test normal. Pentru asta trebuie să te vadă un medic, să îți facă o ecografie.
Dacă ți-a venit ciclul înseamnă că nu ești însărcinată.
O sarcină ectopică prezintă mai multe simptome cum ar fi: sângerare vaginală, dureri pelvine, uneori febră, slăbiciune musculară, amețeli, vărsături.

| Iote a răspuns:

Este posibil sa fie ectopica (extrauterina). Cel mai bine este sa mergi la un control.