| InVPent a întrebat:

De aproximativ 1 an incep sa fiu din ce in ce mai trist si nu-mi dau seama din ce motiv. Imi dau lacrimile la chestii la care inainte nu schitam vreo reactie. Incep oarecum sa ma complac in starile acestea, desi cand ajung sa le am vreau sa scap de ele. Simt nevoia sa ma eliberez, dar nu stiu de ce anume. Daca a mai trecut cineva prin asta, va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor. Scopul vietii este sa ne bucuram cat mai mult de ea. Este foarte bine sa vorbesti cu cineva care te intelege despre aceste probleme si te vei simti mai bine. S-a intamplat ceva acum un an de care nu stim? Da-ne toate detaliile.

| InVPent explică (pentru PsyhoChild):

Ceea ce ma dispera cel mai mult e ca nu stiu de ce ma simt asa. Am avut si eu problemele mele ca orice om, nimic grav. Lucruri marunte peste care am trecut de mult... Chiar nu stiu de ce. Pur si simplu ma simt "gol". Vreau sa plang pentru ca stiu ca o sa ma simt mai bine dupa, insa am un nod in cat si ies cateva lacrimi si starea continua.

| PsyhoChild a răspuns (pentru InVPent):

Nu vreau sa te supar prea mult, dar se pare ca esti bolnav de anxietate. Frica de a nu stii ce te supara este lucrul care te necajeste. Plansul in niciun caz nu o sa te ajute sa te simti bine. Inca odata vorbeste cu un adult cel mai bine despre aceste probleme. Iti vor da lacrimile cand vei goli totul din tine dar la sfarsit te vei simti mai bine.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Poate s-a intamplat ceva in viata ta si esti foarte incarcat si nu ai cui sa ii spui si daca ai tinut pentru tine, normal ca s-au adunat si acum iti vine sa.plangi pentru a te descarca