| KolG a întrebat:

(Am 17 ani) Am o problema poate mai ciudata. Intru pe skype cu prietenii sa ne jucam ceva si mai intra o fata ca se joaca si ea cu noi. Pur si simplu m-am,, indragostit,, de vocea ei si de pozele care le-am vazut cu ea, sigur nu o iubesc, dar inima tot ma minte. Si sper ca ma intelegti, dar noaptea nu pot dormii, si ma simt mereu trist si nu ma pot abtine sa nu ma gandesc la ea. Si daca e sa imi ziceti ca sa ma cuplez cu ea, nu as putea din 2 motive. 1. Este la vreo 300km distanta( nu ar fi vreo problema asta, deoarece sta singura) iar 2. Este amicul meu care si el o place, mi-a aratat asta, dar nu eu nu mai pot sa ii zic nimic deoarece ar fi ciudat, + ca cu fata nu prea m-am cunosc cu ea, nu imi stie chipul( nu vreau sa fiu narcisist dar arata bine) sau chestii d-astea, in schimb cu el a discutat si chestii d-astea si pare ca il place. Va rog ajutati-ma sa scap de sentimentul asta nasool, stiu ca nu o plac, stiu ca inima imi joaca feste dar va rog eu, aveti vreun sfat ca sa pot scapa mai repede de aceasta situatie? Am mai patit cu 2-3 fete si mi-a trecut in aproximativ o luna, 2....Multumesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este ciudata si nu este chiar atat de rara pe cat pare ca e. Si eu am trecut printr-o experienta de genul. Pot spune ca nu te poti indragosti de cineva virtual, doar daca nu esti suficient de matur incat sa realizezi ca nu este logic, si lipsit de moralitate. Poti cel mult sa capeti o atractie fata de ea, sa-ti placa de felul in care arata, vorbeste, converseaza. Dar nimic mai mult. Daca chiar iti place si ai putea sa te intalnesti cu ea in realitate, atunci fa-o. Dar sa merite!

| KolG explică (pentru anonim_4396):

E ușor sa ma combin cu ea, am cuvintele la mine, dar ti am zis, e amicul meu care o place ei el ar vrea sa,, se puna cu ea,, dar este rușinos si nu ii zice nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KolG):

Fa ceea ce simti ca e bine! happy

| JustAskingBruh a răspuns:

Maturizeaza-te, nu ti-o zic in nume de rau si eu am trecut prin asa ceva. Clar ca nu ai sanse cu ea daca e asa departe asa ca fa bine si uita de ea, dai block nu intra in confe pe skype cand e si ea ca o sa te macini in interior, nu o sa te mai poti concentra la nimic si o sa fie totul nasol. Uita de ea nu e prima nici ultima