| Katie67908 a întrebat:

De cand a inceput vacanta de vara eu adorm numai pe la 1-2 chiar si 3 noaptea. Am incercat sa ma culc mai devreme dar pur si simplu nu adorm. ce ar trebui sa fac? Vreau sa adorm macar pe la 1 crying((

3 răspunsuri:
| nyko06 a răspuns:

Buna,pai te poti pune la somn pe la 10 maxim 11 seara si sa stai cu ochii inchisi fara veioza aprinsa si pana la urma vei adormi, daca crezi ca nu te va retine de la somn poti citi ceva interesant inainte, succes si noapte buna.

| Angyclon a răspuns:

Well, si eu am problema asta. Doar ca la mine tine de vreo 4 ani 5 cam asa XD.
Incearca sa te trezesti cu vreo 2 ore decat de obicei, incearca sa mananci si sa bei cat mai putine alimente ce contin zahar, cofeina, cacao sau orice substante ce iti dau energie. Culca-te la ora la care vrei de fapt sa adormi in fiecare seara. Bea lichide calde inainte de culcare (ceai, lapte etc). Eu sper ca te-am ajutat, desi eu n-am incercat metodele astea, am auzit ca de obicei functioneaza. Sper sa poti dormi din nou >big grin

| djstefan a răspuns:

Asa am patit si eu...incearca sa te trezesti mai dimineata si sa faci putin eort in timpul zilei... dupa aia iti garantez eu ca adormi la 21-22 maxim