| Cduncfujndf a întrebat:

De ceva timp, am început să mă culc târziu. Începusem să mă culc pe la 2 apoi la 3, la 4, 5, 6, până când am ajuns să mă culc la 10 dimineața. Acum am încercat să mă culc la 2 noaptea, dar nu am reușit, adorm și mă trezesc din oră în oră. Vreau să știu cum pot să îmi schimb programul, ca să mă pot culca mai devreme.
Trebuie să fac asta destul de rapid, că în toamnă încep liceul, clasa a 9a.

Răspuns Câştigător
| Ana7807820 a răspuns:

Si eu am problema asta, uneori ma culc la 3 dimineata
Eu zic sa incepi sa faci miscare si sa faci totul sa te culci macar 8 ore in fiecare noapte
Daca nu merge, bea lapte cald sau ceai de musetel inainte de culcare, poate fi de la stresul acumulat pe timpul zilei
Bafta!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când vrei să adormi, numără de la 1000 invers în jos până la 1.

| Andreeush a răspuns:

Te-ai obișnuit să pierzi noptile.
Mai bine ai încerca să te pui la somn la ora 23 iar dimineața să te trezești pe la 7.
Lasă internetul și telefonul altfel nu rezolvi nimic.

| Sofer a răspuns:

Te joci cumva pe pc? Incearca sa te trezesti dimineata devreme la 7 8. Chiar daca adormi la 00-01 sa te obisnuiesti asa si poate adormi si mai devreme de 00. Daca consumi cafea e si asta o problema cu somnul.