| croissant a întrebat:

De cand m-am despartit sunt mai irascibila si nervoasa. Ce sa fac sa imi revin la starea mea buna?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Ce poti face este sa fii mai introspectiva.
Ce te deranjeaza de fapt de simti ca esti irascibila sau nervoasa?
Este normal sa te simti diferit dupa o despartire deoarece ati impartit lucruri si momente impreuna intr-un mod destul de constant iar acum exista o discrepanta si te obisnuiesti inapoi sa te gandesti nu la doi ci la unul singur.
Ai grija de tine, incearca sa faci activitati ce te fac pe tine sa te simti bine. Cand simti ca esti irsacibila in momentul ala, scuza-te, du-te undeva unde poti fi singura si respira adanc pe nas si expira pe gura, lasa totul sa iasa afara prin respiratie macar, daca simti ca vrei sa plangi de nervi, plangi. Incet incetisor devii propriul observator si e important asta ca sa-ti cunosti propriile pattern-uri/modele de comportament si sa fii mai prezenta astfel incat sa nu te ranesti devenind nervoasa, irascibila, avand ganduri negative.

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Fa un dus cu apa rece și ia un calciu, exist tragedi mai mari de cât o despărțire

| Plato a răspuns:

Vezi de ce esti nervoasa si elimina cauza.

| Endoryus a răspuns:

Aia e starea ta normala laughing
Serios acum. Presupun ca v-ati despartit de recent, in timp o sa iti treaca de fostul si cu asta o sa iti treaca si starea asta nedorita. Ai doar rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa gasesti pe altul sa-ti "dea pedale".
Sa-ti regleze hormonii si starile astea big grin

| gogu220 a răspuns:

Îţi lipseşte magneziul din organism. Dacă eţti din Bucureşti îţi recomand un centru SPA unde poţi face bai cu sare Epsom. Documentează-te pe net ce face pentru organism sulfatul de magneziu.