| Forthew a întrebat:

De cate note am nevoie pentru a îmi încheie media la romana? clasa a 10 a

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai tin minte exact, dar parca era asa: numarul minim de note necesar pentru o materie e numarul orelor de la acea materie dintr-o saptamana +1. Asadar, daca ai o ora de educatie antreprenoriala (sa zicem) pe saptamana, atunci trebuie sa ai doua note (pe care oricum trebuie sa le ai, ca sa ti se poata incheia o medie), iar daca ai chimie de 2 ori pe saptamana, ai nevoie de 3 note. Sa ma corecteze cineva daca gresesc, va rog.

| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine la liceu asa era, si teza nu se punea ca nota.

2 răspunsuri:
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

In situatia in care suntem, 2 plus nota din teza!