| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Fiind clasa a 8-a, am doua ore de geografie pe saptamani si am dat si teza la aceasta materie.
Momentan am decat 2 note plus teza. Ca sa imi incheie media mai am nevoie de vreo nota sau merge si asa?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

In mod normal trebuie sa ai o nota in plus fata de numarul orelor din saptamana, adica in cazul tau 3. Mie mi-a incheiat un profesor media cu 2 note, desi aveam 2 ore pe saptamana si nici nu dadusem teza la materia lui, deci e posibil sa ti-o incheie si asa. Daca o fi sa iti mai puna vreo nota, ori ti-o pune pe activitatea la ora sau te instiinteaza inainte ca trebuie sa faci vreun referat/portofoliu. Oricum, nu o sa te lase cu media neincheiata, iar daca vrei sa o cresti, poti intreba profesorul ce trebuie sa faci happy

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Ar trebui normal 3 note+teza