| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori aprind calculatorul imi apar iconitele pe ecran foarte mari... le miscorez dar cand aprind iar calculatorul apar tot mari. Ce pot face? plz ca mi s-a urat sa modific mereu dimensiunea iconitelor... FUNDA :X

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Daca spui ca iti apar iconitele marite pe desktop, inseamna ca nu ai configurata corect rezolutia ecranului. Pentru a reconfigura da click dreapta, apoi intri in Proprietati, apoi click pe Setari. Aici, in stanga ai Rezolutie ecran. Misca putin cursorul spre dreapta (de ex. daca atunci cand deschizi Setarile iti arata ca ai rezolutia de 960 pe 600 pixeli, muta cursorul spre dreapta pe 1054 pe 768 pixeli), apoi ii dai ok. Succes!

| NoCharachter a răspuns:

Pai dupa ce le micsorezi, da Apply, apoi OK.

| Pufuliky a răspuns:

Asa am facut Corina si dupa ce opresc calculatorul si ii dau drumul imi apar tot mari si trebui sa le modific mereu