| Andree a întrebat:

De ce mereu cand aprind calculatorul nu imi da ora si data exacta, adica eu o modific iar apoi daca il sting si il aprind din nou iar nu e buna. Cum pot face sa ramana la fel? Multumesc.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil bateria de la placa de baza nu mai e buna

Răspuns utilizator avertizat
| FIFA14 a răspuns (pentru Marian_Marius_1973):

Raspunsul corect l-a dat deja userul suntserios.
Trebuie înlocuita bateria placii de baza.
Costa max 5 ron bateria.Eu am avut CR2020.

Răspuns utilizator avertizat
| FIFA14 a răspuns (pentru Marian_Marius_1973):

Omul a pus o doar intrebare la care ai dat un raspuns deplasat.
Setarea ceasului din Bios are acelasi efect ca cea din Windows la orice computer.
Poti sa-l setezi de unde vrei.
Acum stii si tu.
Nu mai face pe priceputul cand esti varza.

Răspuns utilizator avertizat
| FIFA14 a răspuns (pentru Marian_Marius_1973):

Daca nu te-ai prins discutia era despre setarile ceasului care se pot face din bios la fel de bine ca din Windows.
Varza se pare ca este doar in capul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| FIFA14 a răspuns (pentru Marian_Marius_1973):

Nu era nevoie sa-ti etalezi vocabularul de cocalar.

| neutrino a răspuns:

Schimba bateria!

| Klaudiu214 a răspuns:

Deci daca ai Windows 7, dai click jos de tot in dreapta unde arata ora, si dai clik pe "Change date and time settings. schimbi ora. si pui ora exacta. iar dupa dai click pe "Change Time Zone... si cauta "Athens, Bucharest, Istabul si dupa ok. iar dupa ce ai terminat cu astea 2 dai click pe Apply si gata

Răspuns utilizator avertizat