| cockye a întrebat:

De cate ori trebuie sa ne spalam pe dinti pe zi? Funda.Raspunsuri mai amanuntite

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Se zice ca dupa fiecare masa
dar este suficient o data dimineata pentru a improspata mirosul gurii si pentru a fi dinti pregatiti pentru alimente si o dat seara cand ii cureti dupa o zi in care ai mancat.
Numai bine:*

2 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Da,ar trebui dupa fiecare masa, DAR dimineata nu e asa de important ca seara, seara bacteriile facandu-si treaba tu nu sesizezi dar cu timpul apar si cariile.Seara inainte de culcare se spala dintii nu dimineata.

| Suhac a răspuns:

Deci pe scurt odata dimineata odata seara laughing
minim de 2 ori pe zi e mai usorbig grin