| anonim_4396 a întrebat:

De câteva zile ma tot simt trist. Ascult muzica, fac sport, vorbesc cu persoane dar totul devine din ce în ce mai monoton, fără sens. Ce as putea sa fac pentru a scăpa din starea aceasta?

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

In primul rand cauta sa iti gasesti un hobby care sa te multumeasca, sa dea scop la ceea ce fai si la ce iti propui in viata.

2. Axeaza-te sa inveti si sa te pregatesti spre ce domeniu vei dori sa profesezi in viitor, facand asta ai satisfactia zilei, a saptamanii si a intregii luni si asa garantat te vei simti mai bine.

3. Inscrie-te sa faci voluntariat si foarte important este sa faci si un sport dar de performanta si sa ai ordine in viata cu toate.

4. Starea pe care o simti poate fi schimbata prin alegerea ta de a face ceea ce te motiveaza, satisface si relaxeaza.

Ti-am dat doare cateva sfaturi, mai gasesti si in multe carti de reusita in viata happy

Nu te descuraja, viata e frumoasa daca stii sa ti-o faci tu asa!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa faci ceva diferit

| Catrice a răspuns:

Încearcă ceva nou, ceva care știi că-ți va plăcea. Încearcă un hobby nou. Dacă îți place mult muzica, ai putea începe să înveți să cânti la un instrument. Sau încearcă sa citești ceva ce te-ar atrage.
Poate ca nu ceea ce faci te plictisește, ci persoanele cu care vorbești. Poate ai nevoie de prieteni noi, cu care sa abordezi alte subiecte.

| Donsavas a răspuns:

Consulta un psihiatru! Începi să ai simptomele depresiei. Vezi ce părere are un specialist!