| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,TPU am o problema,sunt băiat, am 13 ani si de cateva zile simt ca nu mai sunt acelasi,toată ziua stau in pat si ascult muzica fără să ies, n-am chef sa vorbesc cu nimeni nici chiar cu părinții și sunt mereu trist.Trec prin maturizare sau am vreo depresie?

Răspuns Câştigător
| sunt0anonima a răspuns:

Uite parerea mea(Am trecut prin ceva asemănător chiar dacă sunt fata)
Intai,Nu Mai asculta ceva ce nu îți menține starea de bine, baga o manea de petrecere, o muzica populara (aia chiar ajuta) iesi si tu cu prietenii mai mult
Comunica
Apoiii... gândește te asa:Viata e prea scurta sa avem timp să fim triști, trăiește ca sunt unii care poate au ar dori să iasă, dar sunt obligați de boala sau alte motive gen părinți sau orice altceva, si Tu poti
Ai grija de tine, succes

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti inchis in tine e normal sa fi deprimat cand nu faci nimic

| Andreeush a răspuns:

Dar la școală nu te duci?

| Yurisa a răspuns:

Cu totii eram dezorientati la varsta aceea si ne refugiam in muzica, unii si la 20 de ani inca o fac. Nu e nimic, muzica face bine chiar. Take your time

| TristanTzara a răspuns:

Traumatizat ești dacă ai văzut sau ai trecut prin ceva foarte șocant.

Depresia e cam prin ce trecia acum, dar e pe o perioadă mai lungă, o lună-două. De asemenea ar trebui să ai gânduri de neputință sau suicidale.

Foarte bine zice cel ce ți-a zis că ești deprimat. Se mai întâmplă, o să treci peste!