| anonim_4396 a întrebat:

De ce adolescentii, baietii in general se gandesc doar la sex? Adica cand vad o fata cu tate iesite de pe orbita si fund mare se uita dupa ea de parca are aur.
Ieri veneam de la scoala cu un prieten(la*ar de cand il stiu) si face el la mine:
Elnerdaa, coa*e tu vazusi ce balcoane are aia?
-Cine ma?
-Raluca ma, cred ca ma bag pe combinatie cu ea.
-Da' ce ma, tu te bagi doar ca are tate si fund? Asta conteaza pentru tine?
-Da ma, nu vezi cu forme are..ar merge o tura.
-Du-te ma de aici cu aia ta, nu vezi ce proasta este?
-Da ce ma, tie nu iti place de,, x" ca are fund?(fata de care imi place mie)
-Nu, fraiere imi place de ea pentru cum se compoarta ea, are el acel ceva, nu ma uit la fundul sau tatele ei boss!
-Baaa, fraier esti ma!
-Daca pentru tine conteaza curul si tatele..mai gasesti tu o fata cand o zbura porcii!

O discutie normala intre mine si un prieten.

Ce au toti cu fundul si cu tatele si cu sexul in ziua de azi?

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ori esti prea copil, desi se uita si aia micii la fete, ori esti pe invers.

| darrio2007 a răspuns:

Nu crezi ca esti cam indraznet cu jignirile?
Tie ce ti-a placut la fata asta de care scrii aici? Ce ai vazut prima dată la ea?

https://www.tpu.ro/......irect-dar/

| darrio2007 a răspuns:

Esti cam imatur „anonimule". Iar ti-ai sters intrebarea. Ce ti-e si cu copiii astia.

| Violleta2022 a răspuns:

La varsta adolescentina, baietii judeca cu capul din pantaloni, pentru ca tropaie hormonii in ei si au erectii spontane, la vederea unui fund bombat sau a unor sani frumos conturati prin bluza.
Evident ca sunt manati de instinctul animalic de as- satisface animalutul din chiloti si nu au pic de logica in ceea ce spun sau doresc sa faca.
Pacat ca, sunt si multi adulti care au ramas cu apucaturi de adolescenti!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna, daca in tine nu urla hormonii in alti adolescenti urla

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai ca esti ipocrit. Nu mai mult de 1 luna ne spuneai cum ti a picat cu tronc una cu care nici macar nu ai vorbit.

uite ai scris aici

https://www.tpu.ro/......ima-zi-de/

"mi-a atras atentia din prima zi de școală, dar până acum nu am intrat in vorba cu ea"

deci daca nu cumva citesti ganduri ca sa aflia daca e desteapta sau nu, daca are un caracter ok sau nu inseamna ca tot la fizic te ai uitat... asa ca lasa vrajeala

| Donsavas a răspuns:

El face sex cu trupul ei nu cu "sufletul"
Nu stiu cu ce faci tu sex da el ti a zis ca nu vrea relații serioase cu fata aia, poate pentru ca i place fizic si atat. Unii sunt ghidati de hormoni si sunt interesați doar de relații sexuale.

| Plato a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca, in societate, intotdeauna majoritatea va fi mult mai proasta decat minoritatea, de asta merg lucrurile rau. Prin urmare, acei "toti" despre care vorbesti, sunt niste persoane de duzina, fara caracter, fara principii, fara inteligenta de vreun tip. Intr-adevar, o relatie se bazeaza pe iubirea neconditionata. Daca fata aia si-ar pierde sanii si fundul, el n-ar mai "iubi-o", deci e un superficial ratat. Simte-te bine ca reusesti sa vezi mai mult decat materialul asta ridicol, si ignora cretinii care ti-au spus ca esti pe invers si alte mizerii. Mizerabilii pot spune doar mizerii, clar.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Deci cei care sunt atrasi de sexul opus sunt prosti iar asexuali genii

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Bineinteles ca nu, n-am zis sa nu fi atras de sexul opus. Poti sa fii atras de caracterul si inteligenta sexului opus, ti-am mai explicat. O sa-mi spui ca n-ai erectie de la caracter, stiu, dar atractia sexuala nu e primordiala, exista mai multe tipuri mult mai importante. Cat despre asexuali, nu stiu, sunt sigur ca undeva, candva, o fi existat si un geniu asexual, dar asta nu inseamna ca sunt toti.
Stii, ca tot ma asociezi pe mine cu asexualitatea din cauza ca nu ma intereseaza neaparat aspectul sexului opus, m-ai facut curios de o chestie: Heterosexualitatea se bazeaza exclusiv pe atractia fizica? Prin urmare, daca un barbat apreciaza calitatile unei femei dar nu intoarce capul pe strada dupa funduri, e asexual sau gay?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu esti asexual

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Multumesc de raspuns.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nu fi asa

| raMLesS a răspuns:

Ce frustrat esti laughing Conteaza pe dracu caracteru la tine, stai sa dai de niste fete neatractive sa vezi cum iti schimbi decizia.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Dupa ce ai sa mai treci putin prin viata ai sa ajungi si tu la concluzia ca, cea mai buna femeie e aia cat mai proasta si cu tate si kuur cat mai bombate. Daca e si muta ai dat lovitura.

| AC4S4 a răspuns:

Mai multe pot fi cauzele:
Educatia din familie - Daca tatal tau e genul care fluiera/claxoneaza femeile pe strada, se poate sa fi "invatat" ceva de la el.

Desi sunt cazuri in care familia este decenta, parintii sunt respectuosi, dar fiul lor este asa cum l-ai descris in intrebare.
In acest caz, intervine anturajul.
Mai ales la varsta adolescentei, sunt unii care fac lucruri de genul asta. Altii, iau si ei exemplu ca sa nu spuna ceilalti ca sunt "pe invers". Dupa ce au invatat de la anturaj sa intoarca capul dupa fiecare femeie, vor face asta si fara anturaj, eventual influentandu-i si pe altii.

Acest tip de comportament contribuie la imaturitate.
Unii pur si simplu sunt educati, maturi si cred ca un astfel de exemplu esti tu. Unii sunt acum imaturi, dar se vor maturiza (de obicei cand vine vorba de logodna/casatorie). Altii nu se maturizeaza niciodata si o sa ajunga pe la 35-40 de ani sa fluiere femeile pe strada, indiferent ca ei au sau nu nevasta.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Pentru ca scopul omului este reproducerea si pentru ca in adolescenta la baieti se intampla explozia hormonala, si de aceea au o dorinta sexuala foarte mare. Daca pentru tine sexul nu este important inseamna ca esti asexual

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate el nu-si cauta prietenã la 18 ani si tu da, altfel nu vad de ce problema Ai tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce iti stergi intrebarile domnule "anonim"?

| MadalinG99 a răspuns:

Hormonii frate, dorinta de cunoastere.