| crystinica a întrebat:

De ce am impresia ca toti oamenii se uita la mine...ma simt penibil... voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

Si mie mi se pare ca se uita lumea la mine, poate se uita s'au poate nu, dar cand am menstruatiile s'au cand sunt pe tocuri am impresia ca toti se uita la mine ca toti stie ca in momentul ala am ciclu laughing, dar e doar o impresie ca doar nu am scris pe frunte ca in ziua aia am laughing, nu ai de ce sa te simti penibil in afara de faptul ca nu esti imbracata ridicol/exagerat/ s'au ai ceva ciudat. tongue

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca detaliile atrag atentia. Poate ca te imbraci bine sau chiar arati bine.Nu e nimic rau in a fi admirattongue

| anad a răspuns:

Esti stresata sau nemultumita de ceva din infatisarea ta si ai impresia ca si altii vad acest lucru si te judeca. In realitate, chiar sa ai ceva aparte, sa stii ca "multi vad, putin pricep". Fiecare este preocupat, in general, de problemele lui.

| Ingrid16V a răspuns:

E doar impresia tahee heepentru ca de multe ori am patit si eu asta...Asa crezi tu ca se uita toti, dar nu e chiar asahee hee

| ladygaga a răspuns:

Impresia asta o am si eu, sau nu stiu sigur da ca e o impresie sau chiar se uita toti la mine.

Si pe strada si la scoala am impresia ca toti se uita la mine si ma simt si eu penibil ca tinetongue. nu stiu dc se uita.

Poate in rau sau bine.

| Piticaaa a răspuns:

Eh, si eu am impresia asta. Stiu ca arat binisor, nu am niste defecte care sa iasa in evidenta, ma imbrac bine si totusi oamenii se uita la mine. Am ajuns la concluzia ca muzica pe care o ascult e de vinalaughing Adica dau la maxim(in casti), si uit ca sunt oameni in autobuz chiar langa mine... si e cam naspa sa asculti impotriva vointei tale B. U. G. Mafialaughing

| kaTTsu a răspuns:

Inseamna ca atragi printr-un fel, bun sau rau, frumos sau urat.
Daca e bun si frumos atunci nu ai de ce sa iti faci singura probleme.
Daca e varianta 2 rau si urat atunci trebuie sa lucrezi la aspectul fizic, banuiesc ca la asta te referi.
Daca nu e aspectul fizic, atunci ai gura prea mare, sau nu potrivita in anumite situatii.

| elypisssy a răspuns:

Poate chiar se uita la tine pentru ca poate arati oribil pentru ei

| ada_6183 a răspuns:

Ar trebui sa il iei ca pe un atu.In mod sigur nu s-ar mai uita la tine daca ai fi urata.Si mie mi se intampla acelasi lucru, mai ales cand merg prin mall sau prin carrefour, nu ma uit decat la baietii draguti si nu ii iau in seama pe tipii urati. E o senzatie minunata, sa stii ca baietii in mod special se uita la tine zambind misterios...(asta in cazul meu). Nu stiu cum e cu tine

| crystinica explică:

Narat oribil n-am cosuri si nu cred ca am defecte asa am impresia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este neaparat vorba despre "impresia ochilor care ne fixeaza", ei chiar sunt acolo.
Si mie mi se intampla des sa fiu urmarita cu privirea, sau sa fiu studiata... uneori e nasol, penibil, greu de suportat [nu stiu de ce dar simt ca ma dezbraca din privirihee hee]... uneori e placut si imi da mai multa incredere in mine.