| anonim_4396 a întrebat:

Cei care sunt criticati de asa zisii prieteni, sunt invidiati de acestia? Si
aveti prieteni pe care nu ii suportati?

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cat de idiot sa fii incat sa ai ca prieten pe cineva pe care nu-l suporti? Sau tu nu prea stii ce-i aia un prieten? Google it!

| DianaScorpio a răspuns:

In primul rand sa ne gandim la faptul ca un prieten adevarat iti arata unde si cand gresesti si iti spune defectele pe care le ai! Nicidecum nu te linguseste cu ceea ce stie ca ti-ar placea sa auzi, dar ca este fals.

| Malphas a răspuns:

Mai poate fi vorba şi de critici constructive. Iar astea vine de la prietenii adevăraţi, şi trebuie acceptate. Şi cum proteza lu' bunicu' să ai "prieteni" pe care nu-i suporţi? Ce fel de prieteni sunt ăia?

| Hăgiul a răspuns:

Imi pare rau, dar din momentul in care am vazut intrebarea mi-am dat seama de ce esti un nimic in fata lor.

| Polaris a răspuns:

Dacă mă criticau, erau de mult duşmanii mei. straight face

| PetreConstanta a răspuns:

Nu! pentru mine sunt simple cunostinte Daca nu poti sa-l ocolesti atunci il sari

| VacutzaRoscata a răspuns:

Cum sa ai prieteni pe care nu ii suport?straight face
cei care fac asa nu se pot numi prieteni si depinde, uneori este vorba despre invidie alteori nu

| Nymphetamine a răspuns:

Daca te critica in sensul ca iti atrage atentia ca esti rea cu altii sau te imbraci indecent thinking, tie prietena si nu-ti vrea decat binele.Dar daca o face la invidie, adica spune lucruri rautacioase ca sa te faca sa te simti prost inseamna ca nu tie. Eu nu am prieteni pe care nu ii suport straight face Si chiar daca ar fi sa nu suport o persoana i-as da demult cu flit.

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Mda de obicei cei care te critica fie ca iti sunt prieteni fie ca nu cand te critica inseamna ca te invidiaza,cel putin asa patesc eu si da, am si eu prieteni pe cre nu ii suport da nu mi-s niste prieteni adevarati, doar asa de fatada.

| RainUmbrella a răspuns:

Pai daca te critica de ce mai e prietena ta? Si da si eu aveam o prietena care ma invidia si ma barfea pe la spate! Si da am prieteni pe care nu-i suport:
Aia care zic pe mess ca-mi dau ignore!
Aia care ma invidiaza!
Aia care ma barfesc!
Aia care zic sa le spui secretul tau ca nu zic la nimeni si a doua zi stiu toate fetele!
Am ceva prietene de genul dar ne vom desparti!

| ROB3RT89 a răspuns:

Multi au critica in sange,se cosidera mai buni ca alti si de aia critica, dar mai sunt si multi care i roade invidaia si de aia criticahappyCu toate ca cei pe care i critica sunt asi pe langa eihappyAm multi care nu'i suport si chiar nu pot sa'i numesc prietenihappyCel mai bine ar fi ca u sa nu mai pui orice la sufelet, asta daca ai fost si u criticata la randu tauhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prieten iti e acela care nu-ti trece cu vederea greselile, dar nici nu ti le face publice.

| underground05 a răspuns:

In general cei care te critica vad in tine ceea ce nu au ei.cel mai bine e sa ignori si oricum daca esti criticat inseamna ca esti invidiat!

| Raluca7761 a răspuns:

Unii prieteni te critica, doar ca sa te simti tu prost, iar altii ca sa iti dai seama ca gresesti.si prieteni pe care nu ii suport am, dar incerc sa nu ii prea bag in seama.