| Mirela123yz a întrebat:

De ce am vene pe sani si deasupra lor? Nu mi place cum se vede...

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Fiindca sunte din carne si oase!
Este normal ca venele tale să fie vizibile, mai ales dacă ai pielea foarte albă. Nu ai de ce să te îngrijorezi, însă dacă observi că sunt foarte proeminente, poți merge la medic, pentru a avea o părerea avizată și a te liniști.

Cele mai comune cauze ale venelor proeminente
Una dintre cele mai comune cauze ale venelor proeminente o reprezintă lipsa unui strat de grăsime care să le acopere. Oamenii slabi au vene mai vizibile decât cei care au câteva kilograme în plus

| Mirela123yz explică (pentru mudokins78):

Pai sunt cam slaba am 44 kg la 1.62 si am si pielea alba, si nu mi place cum se vede dar nu am ce sa fac, m-am si bronzat dar se vede cam la fel. MULTUMESC FRUMOS!

| mudokins78 a răspuns (pentru Mirela123yz):

Nu îţi face probleme!
Băieţii nu ţin cont de aşa ceva!

| Mirela123yz explică (pentru mudokins78):

Un baiat mi-a spus "mamă tu ai vene pe sani" si nu stiu daca s-a referit ca lucru bun sau rau. Mi a spus asta cand aveam o rochie cu decolteu dar avea dantela neagra deasupra decolteului, nu stiu cum a vazut.

| mudokins78 a răspuns (pentru Mirela123yz):

Cred că avea mai puţin de 15 ani!, sau era handicapat!

| Mirela123yz explică (pentru mudokins78):

17 ani...

| mudokins78 a răspuns (pentru Mirela123yz):

Exact ce am spus!, handicapat!
Eu te pupam numai pe venele alea!