| Chirila_Gabriela_2003 a întrebat:

De ce ar confunda cineva numele cuiva?
Heyyy

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza asemanarii.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru darrio2007):

Pia si daca nu te asemeni deloc

| darrio2007 a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Poate avea un lapsus in acel moment.

| DeathIncarnate a răspuns:

Ca nu e prea atent la detalii.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca nu-i atent!
Confuzia este posbila la toata lumea, indiferent ca-i vorba de nume, figura, casa, adresa sau orice altceva, din lipsa de atentie!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

- neatentie
- confuzie
- crede ca acela e numele ei
- e cu capu' in nori
- e distrat
- cunoaște o mulțime de fete si nu-i pasă dacă le mai încurcă numele
- se gândeste prea des la fata al cărei nume il pronunță (rar)
- e puțin beat/drogat/obosit, somnoros (nu gândește coerent ce vorbește)

Dacă ti-a pronunțat numele in prezenta altei fete, nu te umfla în pene. Știi vorba aia... pasărea mălai visează.winking
Fiindcă nu ti l-a pronunțat noaptea, în timp ce visa frumos sau in timp ce era in "acțiune" cu alta. tongue

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru floresdemayo):

Pai si daca persoana vroia sa vb ceva cu o fata si locul numelui ei a zis numele meu? Plud țin sa mentionez ca nu ar cum sa fi incurcat numele ca o cunoaste
Se gindea la mine?

| Andreeush a răspuns:

Depinde de situație.
Dacă prietenul tău îți confundă numele înseamnă că are pe alta laughing

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Andreeush):

Pai si daca persoana vroia sa vb ceva cu o fata si locul numelui ei a zis numele meu?

| Andreeush a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Se mai întâmplă și cazuri în care să fie vorba de o simplă confuzie.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Andreeush):

Nu sunt sanse sa ii placa de mine?

| Andreeush a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Acea fată e prietena lui?

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Andreeush):

Nu dc?

| Sn4k3 a răspuns:

Daca se gandeste la alta persoana sau daca nu o cunoaste bine, e normal sa mai confunde numele.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Sn4k3):

Pai si daca persoana vroia sa vb ceva cu o fata si locul numelui ei a zis numele meu? Plud țin sa mentionez ca nu ar cum sa fi incurcat numele ca o cunoaste
Se gindea la mine?
Sunt sanse sa ma placa

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Din nepasare.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru supadeceapa):

Adica din nepasare?
Nu ai cum sa confuzi un nume daca cunosti bine persoana

| supadeceapa a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Atunci din neatentie.

| Ineys a răspuns:

Poate pentru ca numele seamana intre ele.

| Bogdan70001 a răspuns:

Pur si simplu din neatentie.Nu stiu dc unele persoane se supara cand cineva le incruca numele odata...adica si mie mi se mai intampla ca pur si simplu din neatentie sa-mi scape alt nume.

| nnnaegiuliaaa a răspuns:

Pentru ca vorbea cu tine, dar se gandea la fata care i-a pronuntat numele.Dar se mai spune ca acea persoana care i-a pronuntat numele o vorbea.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru nnnaegiuliaaa):

Pai si daca persoana vroia sa vb ceva cu o fata si locul numelui ei a zis numele meu?
Se gindea la mine?

| nnnaegiuliaaa a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Nu,tu i-ai pronuntat numele sau vorbeai despre el.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru nnnaegiuliaaa):

Nu inteleeg ce vrei sa zici

| nnnaegiuliaaa a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

De exempul el vorba cu tine, iar persoana careia i-a pronuntat numele vorbea despre el si i-a pronuntat numle.De aceia el a incurcat numele.