| Cata_Catalina_1999_KnPR a întrebat:

De ce baietii isi doresc sa ne vada pe noi fetele suferind?

Răspuns Câştigător
| koorino a răspuns:

Pentru ca sunt insensibili si nu simt cu adevarat ce simtim noi. baietii intodeauna vor fi niste "lichele", rar mai gasesti scumpa mea un baiat care merita...rar. asa ca trebuie sa fi pregatita si sa ai grija sa nu-ti pui sufletul pe tava. nu merita... apoi suferi si plangi nopti in sir. mai bine incearca sa fi letalawinking si vezi care chiar merita cu adevarat.
bafta happy

9 răspunsuri:
| Prishille a răspuns:

Tot timpul barbatii sunt vinovati. Dar noi femeile? Cand dam de unul bun il facem praf, fie involuntar, fie voluntar! Psihicul oricarui om isi creaza cai de aparare pentru a nu suferi si lucrul acesta poate da nastere la diferite fapte, actiuni, vorbe. Trebuie sa recunoastem ca se pricep sa loveasca mai ales in femei, dar si noi ne pricem sa lovim in ei, fara sa depunem eforturi prea mari... si nu de multe ori ne vedem sfinte in fata lor. Asta pentru ca nu suntem in situatia lor, sa gandim ca ei, sa percepem lucrurile din perspectiva lor, altfel ne-am da mai bine seama. Si automat nici ei nu vad lucrurile prin "lentilele noastre roz". Totusi comunicarea sincera, directa de cele mai multe ori simplifica lucrurilor. Noi femeile avem numai pretentia sa primim, dar de ce nu oferim? De ce nu iti pui intrebarea inversa, dar oare baiatul ce simte, ce crede, de ce reactioneaza fata de mine intr-un fel (in care imi pare) lipsit iubire etc? Pe el ce il deranjeaza ce nu ii place, ce vorbe, fapte i s-au parut a fi o lipsa de respect din partea mea la adresa lui?
Nu toti barbatii sunt de rea-credinta, problema e: ori de incompatibilitate (felul de a privi viata, relatia, etc) ori in comunicare (modul in care se realizeaza, sau mai rau-lipsa ei).

| positivity a răspuns:

Chiar crezi că băieții își doresc asta? Chiar crezi că ei sunt atât de insensibili încât să aibă o plăcere idioată de a vedea fetele suferind? Și chiar de-ar fi așa, care este problema?
Noi, femeile în general, avem impresia că trebuie să fim iubite; vrem iubire, însă nu dăruim!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu-si doresc asta.Ce naiba.laughing

| Rakanishuu a răspuns:

Du-te la culcare.

| RockNbeer a răspuns:

O intrebare mai stupida de atat puteai sa vomiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevărul e că pe fetele care au o asemenea "viziune" despre lume precum cea slobozită de tine aici, aş vrea să le văd suferind toată viaţa.

| JustMeForever3 a răspuns:

Pentru ca sunt niste nesimtit fara sentimente, dar mai incolo ai sa vezi ca tot ei vor fi cei care regreta si se vor intoarce la tine