| Jo981 a întrebat:

De ce băieții nu mai vor ceva serios într-o relație?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nimănui nu-i mai pasă de regulile bunelor maniere!
S-a pierdut romantismul, răbdarea, respectul într-o relație de ambele părți: fete și băieți. Acum o relație nu mai pleacă de la o lingură și farfurie, de la zestrea fetei. Acum, direct ești întrebat dacă ai mașină, ce model de mașină, casă, conturi. Nu le ai ești o paria! Indiferent de sex! Dacă, ca fată ești prea cuminte, ești considerată o ciudată! Iar, ca băiat pămpălău!
Da, se fac căsătorii, dar câte sunt din dragoste și câte din interes? Câte rezistă?
Oricum, ce se întâmplă la noi în țară, în occident e ceva normal, nu mai se face caz de așa ceva.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu esti tu suficient sa faci baietii sa vrea ceva serios cu tine, nu te mai consola singura dand vina pe ei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Hahah bai băiatule eu măcar ma respect pe mine și nu ma dau asa pe tava ca toate fetele cum cred ele ca pot obține orice bărbat în asa fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Hahah bai băiatule eu măcar ma respect pe mine și nu ma dau asa pe tava ca toate fetele cum cred ele ca pot obține orice bărbat în asa fel

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E fata ma nu e baiat adry

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt fata, si mi-ai dovedit deja tot ce credeam, normal ca nimeni nu vrea sa stea atat langa o frustrata ca tine. Baietii respecta si stau si ei langa fete care merita respect, sunt placute si-ti si place sa stai langa ele, nu toate frustratele care se dau mari ca ce fete bune sunt ele ca nu se duc dupa altii de parca mare filosofie ce o fi sa fii fidela. laughing Ai macar ceva de oferit ca un barbat sa stea langa tine? Pe langa partile feminine pe care le avem toate, ai si tu vreo calitate, hobby, esti interesanta in vreun fel? Ca numa din ce am vazut aici daca eram baiat te ocoleam de la 5 km la cat imi pari de proasta

| Adry05 a răspuns:

Ai si plans un pic cand ai scris asta constientizand ca am dreptate? E ok, poti sa ma injuri cat vrei, tot tu ramai frustrata care e tinuta doar pentru vagin laughing)

| RAY a răspuns:

Pentru ca sunt baieti de asta,cand vor fi barbati o sa vrea si altceva,dar cei drept ce baieti va atrag pe voi uni din ei le place sexul mult, asa ca va compara, iar cei care nu va atrag sunt cei mai buni prieteni ai vostri, si voi vreti sa experimentati sexul in tinerete apoi ceva serios, sau tu vrei o relatie la 16 ani care sa includa copii, nunta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad scopul generalizarii. Oamenii inca se casatoresc, intemeiaza familii, fac copii, exista relatii serioase peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secolul 21 toți vor sex n-ai aflat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generalizezi.Daca tu cauti numai modele Kalvin Klein, normal ca nu vor vrea ceva serios, cauta baieti obisnuiti 5/10 sau 7/10 si ai sa vezi ca isi doresc ceva serios.Si model si baiat de casa nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce fetele frumoase adora alcolu si manelele

| Elide a răspuns:

Nu toti, unii când văd că numai asta pot obține de la o fata, normal ca o tin numai pentru se*, în cealaltă extrema ajung să se îndrăgostească de una si isi vor dori ceva serios în viitor

| DorelExpertu a răspuns:

Pentru ca fetele sunt neserioase.
Cum sa vrei ceva serios cu o persoana neserioasa?
Vezi, de asta relatiile dintre homosexuali dureaza mai mult.

| ciumabubonica a răspuns:

Dar de ce spui asta? poate ca tu ai intalnit doar un anumit tip de baieti...cu siguranta ca exista si baieti care vor relatii serioase

| Jo981 explică (pentru ciumabubonica):

Pt ca asa e peste tot dau mereu de genul obsedați după sex...dar indradevar exista și băieții care vor ceva serios dar greu se găsește. Pur și simplu o generație atât cât și fetele și băieți sunt obsedați de sex cui i mai pasa de sentimente?
Și de respect?

| romeo78 a răspuns (pentru Jo981):

Nimănui nu-i mai pasă de regulile bunelor maniere!
S-a pierdut romantismul, răbdarea, respectul într-o relație de ambele părți: fete și băieți. Acum o relație nu mai pleacă de la o lingură și farfurie, de la zestrea fetei. Acum, direct ești întrebat dacă ai mașină, ce model de mașină, casă, conturi. Nu le ai ești o paria! Indiferent de sex! Dacă, ca fată ești prea cuminte, ești considerată o ciudată! Iar, ca băiat pămpălău!
Da, se fac căsătorii, dar câte sunt din dragoste și câte din interes? Câte rezistă?
Oricum, ce se întâmplă la noi în țară, în occident e ceva normal, nu mai se face caz de așa ceva.