| anonim_9192 a întrebat:

De Ce baietii nu stiu sa aprecieze sentimentele?

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

Ba stiu sa le aprecieze.Nu generaliza.Nu sunt toti la fel.Cum nici unele fete nu stiu sa aprecieze sentimentele.

23 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Pentru ca sunt baieti, mai copilaresc inca.

Anna
| Anna a răspuns:

Sau poate pur si simplu nu vor sa-si asume responsabilitatea unei relatii, nu vor sa investeasca sentimente si automat nu apreciaza sentimentele celuilalt. Dar te asigur ca nu toti sunt asa, cei care se comporta astfel sunt necopti, egoisti si se gandesc doar la satisfacerea propriei persoane.

| Nastia a răspuns:

Ptr k uneori nu au sentimente sau nu si l doresc dl ao fata, .cam atat,.winking

pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde de persoana.Cunosc baieti care stiu aprecia sentimentele...precum si fete care nu stiu face chestia asta. Toti vedem paiul din ochii celorlalti dar niciunul nu isi vede barna din proprii ochi.

Mai e o chestie.Adolescentii gandesc asa : asta e perioada in care trebuie sa ma distrez...ca va veni o vreme cand ma voi stabili si eu la casa mea si nu voi mai avea parte de distractiile de care am parte acum. Si atunci le iau pe toate la rand...doar ca sa mai bifeze o fata pe lista de "inimi frante"

| kh1ss a răspuns:

Nu generaliza, pentru ca nici fetele nu stiu sa aprecieze intotdeauna sentimentele unui baiat...

regis
| regis a răspuns:

Din acelasi motiv din care fetele nu stiu sa le aprecieze.
Cei care nu sunt de acord sunt rugati sa caute pe google "cum recunosti un milionar" si abia apoi sa isi dea cu parerea.

| beba a răspuns:

Stiu sa aprecieze doar atunci cand se maturizeaza.happy

| anonim a răspuns:

Pentru ca isi doresc altceva de la o fata.laughing

| selef a răspuns:

Cei de la pompe funebre.

| Wtf9000 a răspuns:

De ce fetele se uita doar la cei care nu stiu sa aprecieze sentimentele?

| raluca_4573 a răspuns:

Ba stiu sa aprecieze! sunt capabili sa iubeasca la fel de mult ca si noi, fetele! dar uneori la ei problema este comunicarea.si ei nu isi exprima sentimentele asa direct ca noihappy. cel putin nu la inceput, si o fac doar daca tine cu adevarat la fata respectivahappy! bine mai este si cazul cand isi bate joc de fata.si asta pentru ca nu tine la ea!

| sergiu25bc a răspuns:

Poi sunt baieti care stiu sa aprecieze, doar ca si unele fete nu stiu si astfel se compenseaza acei baieti si acele fete.Si nu toti baietii suntem la fel, unii pot astepta si 3 luni de zile pina la proba salteaua, pe cand altii deja dupa 1 saptamana incearca, de stai e bine, de nu stai te lasa.Eu sunt genul de 3 luni care asteapta, si la urma urmei anumite chestii se fac cu acordul la amin2 si trebuie sa fie amin2 pregatiti, nu ca a zis el asa trebuie facut, gresit trebuie amin2 gandit si apoi facut.Baftahappy

| bibitza a răspuns:

Cica baietii se maturizeaza mai tarziu k fetele... poate ca asta ar fi una dintre cauza... daca u de ex ai 16-17 ani si baiatu' d care iti place aceeasi varsta cred ca, greu gasesti un baiat care sa stie sa aprecieze sent tale straight face

| AllenTJ a răspuns:

Problema fundamentala rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa intrebe stii tu cine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-s alra.Cumva vreo slabiciune?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca atunci toti baietii nu ar mai fi burlaci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit toate raspunsurile.interesant happy dar asa cum sunt fetele sunt si baietii.totul in viata are efect bumerang.totul se plateste.problema e ca niciodata nu se intalnesc 2 persoane la fel.problema e ca un baiat cuminte de exemplu ii plac fetele rele si fetele cuminti le plac baietii rai.de asta se produce aceasta risipa de sentimente.eu sunt baiat si pot sa pun intrebarea de ce fetele nu stiu sa aprecieze sentimentele? mi s-a intamplat mereu asta happy

| Ooarecare a răspuns:

Nu cred ca asa se pune problema.si ei au sentimente, ca si noi. nu poti obliga o persoana sa te iubeasca, oricat de mult te-ai incapatana... asa cum tie nu ti se poate impune lucrul asta, nici tu nu il poti impune altora. e normal ca in momentul in care tu iubesti sa astepti ca sentimentele sa fie reciproce dar nu intotdeauna se intampla asa, si de aceea ai impresia ca nu stiu sa aprecieze sentimentele tale. o sa ai relatii in care vei pune suflet si relatii in care nu vei pune suflet. asa e si in cazul lor.

| anonim_9192 explică:

.sunt unii care chiar isi bat joc... dar exista si exceptzii` asa este

| ilikemusic a răspuns:

Baietii apreciaza sentimentele doar atunci cand vor ei le apreciaza dar in felul lor nu le place sa se arate pentru ca ei cred ca se fac de ras ei tot timpul trebuie sa fie cei duri adica masculul in general reprezinta duritatea si nu vor sa isi arate sentimentele dar daca ii lovesti acolo unde ii doare le vor arata mai mult decat vreitongue dar sa ii lovesti la figurat nu la propriulaughing)

| daniela_9943 a răspuns:

Din mandrie, orgoliu...prostie

| mirabellao a răspuns:

Ma lasi! b. sunt niste animale conduse de instinctul lor primar! sentimentele lor le gasesti in fiecare prezervativ legat l gura.pacat ca ne coboram la nivelul lor pentru ca suntem undeva mult deasupra lor.fiecare om bazat are in spate o femeie puternica! asa ca ochi pentru ochi si dinte pentru dinte...insela-ti fetelor si nu stai sa va ganditi d doua ori ca ei nu o fac deloc! pusi pentru toate pisile care stiu ce vor de la viata!winking