| DenisaNicoletaG a întrebat:

De ce baietii stiu sa-si ascunda bine sentimentele?
Eu asta am observat...

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Din frica.

Pentru ca celor mai multi le este frica de esec, de prejudecatile celor din jur.
Pentru ca sunt tineri, sunt naivi, le e frica sa-si spuna intentiile fara ocolis.

Mai apoi din dorinta de a nu suferii ulterior.
La baza sunt tot aceleasi motive de sus, doar ca de data aceasta el este intr-o relatie cu respectiva.
Femeile sunt imprevizibile, si cel mai adesea nu sentimentele conteaza pentru ele, ci aparentele, cum sunt vazute de cei din jur cu respectivul, sunt multe necunoscute, si multi nu sunt dispusi sa-si arate aceste sentimente din frica ca in viitor e posibil sa sufere.

Si mai e pentru a starni atractie, si pentru a o mentine constanta.
Asta in general e folosita de masculii Alpha, nu-si exprima sentimentele astfel incat tu sa-ti pui mai multe intrebarii, sa incerci sa te apropii mai mult de ei, sa te indragostesti de ei, si de atitudinea lor.

40 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pentru ca nu sunt asa emotionali ca fetele, sunt mai "reci". La fete sentimentele sunt mai puternice, si de aceea si mai greu de controlat

| RAY a răspuns:

Pentru ca sunt slabiciuni si suntem invatati ca un mascul nu plange niciodata nici nu trebuie sa arate nimic emotional, dar voi femeile sunteti experte in arta manipulari desi manipulati barbatul prin iubire astfel aveti control absolut asupra lui, ne trezim ca simtim ceva e iubire iar apoi dupa ce ne lasati suferim mult mai mult pentru ca nu suntem invatati cu astfel de sentimente

| Drimmero a răspuns:

De fapt,, imparatesele subtilitatilor si a sentimentelor ascunse sunteti chiar voi, femeile.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm.Pai sa vedem.Imagineaza-ti o fata care plange.Ai tendinta sa o compatimesti, sa o consolezi.Imagineaza-ti un baiat care face acelasi lucru.E aiurea, in aparenta.Nu mai e imaginea aia plina de emotie si sensibilitate, pare ceva gresit, 2 lucruri care se resping. Dupa mine, e stupid.Ambele cazuri mi se par la fel de patetice, dar cam asta e mentalitatea cretina pe care cei mai multi o au.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Dar sunt baieti care plac/iubesc fete si se transforma in ''bestii'', doar pentru a nu pata imaginea de ''armasar'' pe care o au. Nu e bine nici sa expui tot, dar daca placi, de ce sa nu incerci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Cum adica se transforma in bestii?laughing) Oricum, cred ca cunosti numai ciudati sau baieti de maxim clasa a-7-a, si eu ma purtam oarecum asa la 12 ani. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Da,sunt baieti de genul, dar de obicei nu au mai mult de 15 ani. Daca au, atunci e grav."dar daca placi, de ce sa nu incerci"-Pai nu sunt ei de obicei cei care fac primul pas? Ba da.Deci, incearca.

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Adica se cred mari si tari don't tell anyone. Nu e cum spui tu, cunosc baieti de varste decente, adica ma inteleg cu mai multi baieti, dar nu sunt ciudati si nici mici. Ma refer de baietii care se comporta asa pe la 16-17-18-19-20 ani, in principiu.

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Eu nu inteleg de ce nu vor sa ne arate asta si se fastacesc atata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Comportament de prosti.

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

E ceva frumos sa iti placa cineva si tu sa fii un boschetar si sa stai sa astepti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Nu vad sensul cuvantului 'boschetar' in fraza ta si nici nu imi dau seama daca e o intrebare, o afirmatie sau daca are vreun inteles.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

"Se fastacesc atata"laughingDa, pentru ca noi niciodata nu ne fasticim si spunem mereu exact ceea ce gandim(prin "noi"intelege "fetele", ca eu nu fac asta).Eh, nu toti sunt asa, oricum.Si cei care iti spun "te iubesc"de 10 ori pe zi si se uita cu ochi de catelus la tine nu sunt decat niste ratati.

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau nici sa fie numai romantism, doar ca unii chiar sunt prea de tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

De ce? Ca nu-ti zic ceea ce simt din prima? Nah...nu mereu e cum vrei tu.

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Sa fie si romantic si spontan, nu sa ma tina numai in dulcegarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i adevarat.

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Eu cunosc numai baieti din astia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

"Eu cunosc numai baieti din astia." Mai dai naiba, dar ce? Sunt toti sociopati? laughing

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Serios vorbesc, nu sunt genul sa se expuna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Si de ce ar face asa ceva ma rog? Ce au de castigat daca se poarta ca niste fatalai?

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Pai la asta incerc si eu sa gasesc raspuns. Nu inteleg nici eu ce au de castigat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de tine, tu alegi baietii fi mai deschisã corporal, adicã farã maini in buzunar, mainile incrucisate etc
Stai relaxatã, aratã zona gâtului invatã sã ai un limbaj corporal mai deschis si seducãtor pentru ai face sa-si arate sentimentele.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Sunt super relaxata, sunt chiar cum trebuie, crede-ma happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru CPLM):

Orice om are o bucata de fund in spate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Atunci poti sã le dai un cot in burtã, poate asa isi revin.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaNicoletaG explică (pentru CPLM):

Si sa zicem ca arata bine, dar daca in societate e proasta bata si te face de ras oriunde ai merge?

Răspuns utilizator avertizat
| Xelon a răspuns:

Pentru ca nu le au laughing

| YellowAngel a răspuns:

Baieti sunt mai reci, li se pare ca ii face mai tari, mai impunatori daca nu si le expirma

| georgyanaaa a răspuns:

Pai depinde de la baiat la baiat unu isi ascunde sentimentele iar altus este pus sa ti le spuna in fata sau exista si alte moduri de ale exprima

| veryhonest a răspuns:

Fortarea apare atunci cand nu ai acel ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Baeatul1234 a răspuns:

Eu nu imi Ascund Sentimentele daca imi Place de o Fata Majora sau Femeie