| traficanta a întrebat:

De ce cea mai mare parte din nunti se face toamna?

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Pt ca primavara si vara este mult de munca, iar invitatii nu sunt shomeri laughing), iar iarna e prea frig si plina de sarbatori in care parintele nu cununa.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca e mult mai racoare si nu transpira nimeni cu caldurile de vara

| AnnaMariaaa a răspuns:

Probabil asteapta dupa ce trece postul Sf Marii.

| oanawww45 a răspuns:

Pt.ca nu-i nici prea frig nici prea cald, si toamna nu sunt asa multe sarbatori.

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Toamna este unul din cele mai propice momente pentru nunta. Abundenta fructelor si legumelor proaspete (si autohtone), multitudinea de flori frumoase si caldura culorilor specifice acestui sezon trezesc cele mai frumoase trairi. Toate sunt ingredintele perfecte pentru o nunta speciala. Si cu putin noroc, ziua aleasa pentru casatorie va mangaiata de razele soarelui si caldura.Beneficiile unei nunti organizate toamna sunt nenumarate. Marturii creative, crizanteme multicolore, gherbera, spice de grau pentru decoratiuni, legume si fructe gustoase. Toamna, natura ofera tot ce are mai bun. Totul e mai ieftin. Atat mancarea si cat si florile.
In continuare propun doua sugestii pentru viitorii miri care nu au hotarat inca tema nuntii lor sau amana deciziile legate de decoratiuni. Sper sa va fie de folos!