| AlexDorinel a întrebat:

De ce colegii mei de la scoala sunt rasfatati?(isi zic intre ei ca miros urat,ca au adidasi de firma, ca au parfum scump? Mi-e ca o sa ajung sa-mi zica si mie, intr-o clasa de 25-30 maxim 35 elevi, sunt minim 10-12 copii rasfatati, in cazul meu suntem 28 in clasa si rasfatati sunt 20))))Nu-i normal frate,ei sunt pokemoni acasa si la scoala-s gagici de club si baietii ceva de genu, vi se pare normal? Ati patit? Adica sa va spuna voua ceva aceste javre ordinare? Nu intreb daca aveti asa ceva in clasa, ca sigur aveti

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pot sa inteleg, de ce te afecteaza pe tine, cum se gratuleaza colegii tai, intre ei?
Nu crezi ca-i mai bine sa-ti vezi de propria persoana si sa nu te bagi acolo unde nu esti invitat?
Pentru ce inventezi probleme, acolo unde nu sunt?
Pana una alta, vad ca nu te baga nimeni in seama, nu te discuta nimeni, nici macar nu te intreaba de sanatate, caz in care, este bine sa te focusezi pe scoala si pe ceea ce ti se intampla tie.

| Felys a răspuns:

Nu sunt rasfatati, sunt needucati, obraznici, infantili

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca intrebi se vede ca te cam intereseaza de ei si mai bine las-o balta ca nu merita

| teo530 a răspuns:

Dar de ce le faci tu javre ordinare? Da am şi eu în clasă, dar nu o zic chiar în serios. Adică dacă miroase în clasă urât zic "mai spălaţi-vă bă" dar mai mult în glumă şi mai puţin în serios deoarece ştiu că nu misoase în clasă din cauză că a transpirat x, y şi z, ştiu că n-a fost clasa aerisită bine sau alte motive. Dacă are adidaşi şi parfum scump şi de calitate nu-i normal să se laude şi să se mândrească cu ei? Tu n-ai face-o, măcar puţin?

| nicu991 a răspuns (pentru teo530):

In comportamentul pueril este normal... Mai ales persoanele cu neuroni puțini... Trebuie cumva să iasă în evidență si ei, corect?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru teo530):

Să te mândrești cu adidașilaughing))

| Anon31241212 a răspuns:

Nu sunt rasfatati. Sunt frustrati si grandomani. Vor sa para ceea ce nu sunt. Crede-ma ca astia care se lauda ca se imbraca de mii de euro, de la mari firme, zic doar asa ca sa se laude. In realitate nu isi permit. Si pana la urma ce conteaza. O haina de 100 de lei cand creierul nici 0 lei nu valoareaza? Nici nu merita sa le acorzi atentie sincer. Trebuie lasati sa traiasca in lumea lor imaginara. Asa is majoritatea in ziua de azi. Cred ca daca au bani au totul.

| GabyT10 a răspuns:

Din descrierea ta nu-mi par a fi rasfatati, cel mult needucati si laudarosi.Nu e frumos ce faci, îi jignesti, spui ca-s "javre ordinare". Indiferent cum se comporta ei, tu ar trebui sa fi un baiat educat si sa vorbesti frumos.Atata timp cat nu s-au legat de tine, nu vad de ce te intereseaza ce parere au altii despre ei.Fiecare om este in felul lui,unul mai bun,altul mai rau,unul mai bogat, altul mai sarac, unul educat, altul needucat.Tu stai in "banca" ta, nu judeca si nu cataloga.Mergi la scoala sa inveti nu sa observi cine ce comportament are.