| Live.Laugh.Love a întrebat:

De ce credeti voi ca este frumoasa viata?

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca la fiecare pas exista cate o problema cu care trebuie sa iti bati capul, si asta te ajuta sa progresezi sa iti cunosti punctele forte si punctele slabehappy

| daii a răspuns:

E frumoasa daca sti cum sa o traiesti.Cu urcusuri si cu coborasuri. E frumoasa daca stii sa pretuiesti, sa iubesti si sa suferi, sa daruiesti si sa primesti, sa crezi si sa ai indoieli.Asa e frumoasa viata.pentru ca daca totul ar fi roz. te-ai plictisi.Ar deveni monotona.

by daiiwinking

| St!L a răspuns:

Viata e frumosa dar trebuie sa stii cum sa o traiesti si in primul rand cum sa o formezi.

| Butsilee a răspuns:

Viata frumoasa este cand, ai un iubit/sot care stii ca te iubeste, ai obtionallaughing un copil care te topesti dupa el happy thinking ai casa servici, si multe altele si sa nu uitam de prieteni happy cei care te fac sa razi laughing nu ai datorii pe cap sigh etc

| Orannginna a răspuns:

Pt ca exista bucuriile alea marunte de zi cu zi care te fac sa-ti amintesti asta, pentru ca ai atatea oportunitati sa iubesti si sa fii iubit, pentru ca cineva trebuie sa se bucure de acest fenomen numit "viata" si sa'l exploateze la maxim! happy

| alexdop21 a răspuns:

Pentru ca viata e un concurs, un joc, o competitie, unde daca castigi o duci bine, daca pierzi o poti lua tot timpul de la capat. Viata mea este frumoasa pentru ca am ajuns unde am ajuns, astept o nepoata, familia tine la mine, prieteni ma apreciaza pentru ce sunt cu adevarat, pentru ca mai am multe de facut si putin timp, ceea ce ma face sa fiu tot timpul in alerta si nu imi da voie sa ma plictisesc

| SweethearT a răspuns:

Pentru ca oamenii pe care ii intalnesti si ii placi sunt frumosi, pacat ca nu toti pot fi asa.si se mai trezesc vreo doi sa fie prostitonguesad, pentru ca cei care tin la tine, iti sunt alaturi mereu si pentru ca ai prieteni cu care sa vorbesti oriunde si oricand despre oricine si orice.

| theodoraafi a răspuns:

De ce cred? pentru ca am un iubit pe care il iubesc, si care ma iubeste. am vise, sunt fericita si orice ar fi incerc sa zambesc in fiecare zibig grin

| Mariella a răspuns:

Pentru ca exista inghetata, pentru ca exista bebelusi, trezitul de dimineata, imbratisarile intre prieteni, tinerile de mana cu persoana iubita, sfatul parintilor, lacrimi de fericire, mos craciun, muzica preferata, ploile de vara, saritul in balti, rasul, uneori singuratatea, visele care devin realitate, visarea cu ochii deschisi, concertele in aer liber,... etc

| MihaLoveYou a răspuns:

Este fascinant sa traiesti, sa ai sentimente, sa poti vorbi cu semeni tai. Uni se sinucid pentru ca nu au de ce sa mai traiasca, dar daca lupti toate se vor rezolva. Asa ca traiesteti viata, chiar daca are suisuri si coborasuri!

| udarb a răspuns:

Prin simplu fapt exist, viata este frumoasa

| titi_1218 a răspuns:

Pentru ca e unica, pentru ca atunci cind deschizi ochii dimineata poti vedea si simti caldura soarelui. poti admira copacii florile, simti aerul curat de dimineata, poti simti dragostea sau tradarea persoanei iubite, poti sa-ti vazi parinti, fratii si surorile, poti sa te bucuri imptreuna cu prietenii, poti zimbi, poti fi cee ce esti, si ca in viata intodeauna trebuie sa mergi cu capul sus, si sa te bucuri chiar si atunci cind totul iti merge din ce in ce mai prost, pentru ca asta e viata si aceste este cel mai frumos dar primit vriodata... daca sa stai sa analizez sunt foarte multe lucruri de care ne putem bucura dar din pacate unii din noi nici macar nu le observa, viata e frumoasa cu rele si cu bune altfel nu ai simti ca traiesti! bucurate de clipa! pup

| Me23 Tia a răspuns:

In primul rand pentru ca este viatabig grinin al doilea rand pentru ca descoperi atatea lucruri noibig grinsi in al treilea rand pentru ca fiecare este diferitbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e cu bune si relehappy
Cand nu te astepti vine binele si la fel vine si raulhappy
De asta e frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in mos carciun, cred in tot felul de bazaconii...de ce nu as crede si porcaria astahappy
P. S. nu bat nici un apropo cu nickul meu tongue
sharky sceptici/tulcea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca iti da bobarnace peste nas, te invata ca fiecare sut in fund, e un pas inainte.Pentru ca iubesti si esti iubit, iubesti si nu esti iubit, esti iubit dar nu iubesti...suferi,zambesti,traiesti,plangi,existi si exista...