| Lukasssz a întrebat:

De ce crestinii aia "toxici "ii injosesc pe atei, unde este regula aia cu iubirea aproapelui?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dumnezeu e viața lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea asta a aproapelui este doar o iluzie de-a lor rolling on the floor
In realitate daca nu te conformezi normelor lor si,, regulilor" lui Dumnezo, iti poarta ură mai mare decat cea a unui criminal.
Daca le spui ca esti ateu sau ca ai alta orientare sau ca pur si simplu esti independent/ă si-ti traiesti viata cum vrei... o sa te-njure la greu.
Le spun ateilor ca,, Ma rog pentru voi" deci le mai si ia la misto credinta si principiile.
Cica,, nu-l luati pe Dumnezeu' nostru in desert" dar ce ati zice voi sa nu-i luati pe toti cei care nu sunt in secta voastra in desert? (Pentru crestinii aia disperati sa-i manipuleze pe altii)

| Crescent a răspuns:

Pur si simplu nu accepta ca sunt si oameni diferiti

| Hope1992 a răspuns:

Asta ma intreb si eu,eu sunt crestina nepracticanta,ma rog rar,dar incerc sa nu deranjez pe nimeni.Dar am prieteni care merg duminica de duminca la biserica si ii injura pe gay, pe cei care vor sa isi faca vaccinul, pe fetele care au mai multi iubiti. Nu mi se pare nimic bun in ei in acele momente, e vorba de ipocrizie. Dar doar cei frustrati se iau de altii. Eu in perioadele mele bune eram atat de fericita, nu ma deranja nici daca ma injura cineva fara vreun motivhee hee. Cand ai timp de altii, atunci trebuie sa iti dai seama ca ai o problema.

| Maet6313 a răspuns:

Nu toti care se dau crestini si sunt... daca se comporta asa clar nu au legatura cu credinta.