| FanMedical a întrebat:

Elevii care au ajuns olimpici internaționali premianți au învățat singuri sau de la un profesor?

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Au fost indrumati de profesorul de la clasa, au facut si pregatire cu ei (ca nu degeaba apare si numele profesorului coordonator pe diploma) si bineinteles ca si-au batut capul si singuri acasa, ca nu ajungi sa faci performanta fara sa-ti bati capul. Nu sunt olimpici care sa invete 100% singuri, gandeste-te ca profesorul de la clasa e cel ce anunta olimpiada si are si obligatia sa le comunice copiilor programa si tot asa. Poti spune doar ca unii profesori se ocupa mai putin decat ceilalti, dar nu cred sa invete neindrumati 100%

| FanMedical explică (pentru ascovit):

Dar dacă eşti un geniu nu poți învăța singur 100%?

| AFR81 a răspuns:

Au invatat si acasa, individual si suplimentar, dar si sub indrumarea profesorului. Dumnezeule, ce intrebari pui...

| FanMedical explică (pentru AFR81):

Dar sunt unii care au învățat 100% autodidact?

| AFR81 a răspuns (pentru FanMedical):

Asta nu am de unde sa stiu. De obicei cand e vreo olimpiada, profesorul este cel care anunta, selecteaza si pregateste elevii. Nu merge nimeni dupa ureche.

| Deaad a răspuns:

Vorbesti de meditatii?
Cei mai multi, normal.
Meditati de mici, de la gradinita, nascuti in familii bogate.

Dar mai sunt si oameni care chiar au invatat pe posibilitatile lor, provenind din familii sarace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fostul meu a luat bacul cu 10 (mate, fizica, informatica). Olimpic la mate si info. N-a facut o ora de meditatie in viata lui laughing.