| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a întrebat:

De ce este periculos sa ne uitam la Soare printr-o lentila convergenta?
Scuzati categoria.
Funda!

Răspuns Câştigător
| IIII a răspuns:

Lentilele convergente se pun la lupa, si cum sti ca daca tii lupa in soare poti da foc la chestii...concluzia o tragi tu tongue

1 răspuns:
| Teleshpenker a răspuns:

Eu stiu de la ora de fizica din cate ne-a spus profesoara ca, daca te uiti printr-o astfel de lentile risti sa-ti arda ochii XD... oarecum...
E o chestie ce se invata la fizica pe a 7-a, ti-as da mai multe detalii dar...am lipsit la ora aia laughing
Mai bine nu incerca ^^